Reklama

piątek, 15 marzec 2024 07:14

#CarminaBuranaNow – słynna kantata w nowoczesnej odsłonie! (artykuł sponsorowany) Wyróżniony

Napisał
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
||| ||| |||

 

10 marca, w Hali Orlen Arena Płock, odbyła się premiera multimedialnego widowiska „#CarminaBuranaNow”. Nowoczesna odsłona słynnej kantaty „Carmina Burana” Carla Orffa, to wyjątkowa opowieść muzyczna, która stanowi kompilację wielu gatunków muzycznych i nowoczesnych form scenicznych. W efekcie powstało spektakularne widowisko, którego synergia wyrażona jest zarówno w formie, jak i wciągającej fabule. Producentem koncertu jest Warszawska Opera Kameralna.

 

- „Język, taniec i muzyka są pomyślane jako trzy równie ważne formy ekspresji” mawiał Carl Orff. Dziś, gdy Warszawska Opera Kameralna proponuje nowe odczytanie najsłynniejszego dzieła kompozytora, jestem przekonana, że On sam dodałby jeszcze – „elektronika, ona też może dopełnić dzieło"! Wersja elektroniczna „#CarminaBuranaNow” to bowiem pierwsza tego typu propozycja na świecie, zwieńczenie starań Opery, by w ogóle uzyskać na takie przetworzenie zgodę i symbolicznie poprzez muzykę wykroczyć poza filharmonie i opery” – powiedziała Alicja Węgorzewska-Whiskerd, Dyrektor Warszawskiej Opery Kameralnej. Znakomici twórcy i realizatorzy, którzy podjęli się nowoczesnej aranżacji słynnej kantaty, zrealizowali swoją wizję z wielkim rozmachem. Za reżyserię widowiska odpowiada Konrad Smuga, Tomasz Barański stworzył choreografię, Marcin Kozyra przygotował scenografię i reżyserię światła, wizualizacje stworzył Piotr Szabliński, a kierownictwo muzyczne objął Gromee. Przenikające i uzupełniające się elementy widowiska przenoszą widza w kolejne wymiary muzyczno-teatralnego świata.

 

„#CarminaBuranaNow” to spektakl muzyczny, który opowiada o miłości, przyjaźni i walce z samym sobą. To opowieść o dążeniu do spełnienia i konieczności dokonywania trudnych wyborów. Historia oparta na średniowiecznych pieśniach została odświeżona i połączona z nowo skomponowanymi utworami, tworząc unikalne doświadczenie dźwiękowe i wizualne. - Widowisko multimedialne „#CarminaBuranaNow” to połączenie wielu wątków i światów. Nie tylko w kontekście historycznym, ale również gatunkowym i pokoleniowym. Kierownikiem muzycznym koncertu jest Gromee, którego wyobraźnia muzyczna oraz niestandardowe podejście do aranżacji utworów C. Orffa są niezwykle inspirujące. Aż chce się wejść w ten świat i odkrywać jego kolejne wymiary. To niezwykłe doświadczenie zarówno dla mnie jako solistki, ale też z pewnością dla odbiorców, widzów dzieła. Czekają Państwa niezwykłe wrażenia – zapowiada Alicja Węgorzewska-Whiskerd.

 

Premierowa odsłona koncertu w Płocku „#CarminaBuranaNow” to dopiero początek dłuższej trasy koncertowej, która powiedzie w pierwszej kolejności przez Polskę, a następnie przez najważniejsze muzyczne stolice świata.

 

Czytany 255 razy Ostatnio zmieniany poniedziałek, 18 marzec 2024 15:38
Wojciech Szota

Redaktor Naczelny Wieści Wolbromskich

Skomentuj

Pamiętaj dodając, edytując komentarz, akceptujesz nasz regulamin.
Regulamin dostępny tutaj.