Reklama
Wyświetlenie artykułów z etykietą: Sport
Profesjonalny wyścig kolarski dla amatorów? J-labs Gołcza Race 2026 wzbudza ogromne zainteresowanie
Blisko 500 sprzedanych pakietów startowych w ponad miesiąc od uruchomienia zapisów – takim wynikiem może pochwalić się druga edycja wyścigu rozgrywanego niedaleko Krakowa. Tegoroczna odsłona wydarzenia odbywa się pod nazwą J-labs Gołcza Race 2026 i organizowana jest niezmiennie przez zespół Jura Sport Events.
Już 20 czerwca 2026 roku kolarze amatorzy z całej Polski spotkają się na terenie wyjątkowego kompleksu Ulina Park, skąd wystartują na wymagającą trasę prowadzącą przez tereny czterech gmin – gospodarzy wydarzenia: Skały, Gołczy, Iwanowic oraz Trzyciąża. Na zawodników startujących na dystansie długim czeka 80 kilometrów trasy oraz ponad 1100 metrów przewyższenia, w tym wymagające podjazdy o nachyleniu przekraczającym
17%.
Lista startowa rośnie z dnia na dzień. Wśród uczestników widać silną reprezentację drużyn z branży IT – w ramach wyścigu rozegrane zostaną bowiem II Mistrzostwa Polski Branży IT w kolarstwie szosowym. Na starcie pojawią się m.in. zespoły reprezentujące takie firmy jak j-labs software
specialists – sponsora tytularnego wydarzenia – a także Novomatic, Knauf IT, CAE, Avanade czy Ebicom.
Sportowych emocji z pewnością nie zabraknie. Wyścig poprowadzą ambasadorzy wydarzenia – byli zawodowi kolarze Karol Domagalski oraz Szymon Tracz, którzy zapewniają, że uczestnicy mogą spodziewać się prawdziwej kolarskiej rywalizacji w naprawdę profesjonalnej oprawie.
Podobnie jak podczas pierwszej edycji, całe wydarzenie będzie transmitowane na żywo, a pula nagród wynosząca blisko 60 tysięcy złotych dodatkowo zmotywuje uczestników do zaciętej walki na trasie.
Organizatorzy podkreślają jednak, że J-labs Gołcza Race 2026 to coś więcej niż sam wyścig. Celem wydarzenia jest stworzenie sportowego święta dostępnego dla wszystkich – zarówno dla wszystkich kolarzy amatorów, ale również ich rodzin oraz lokalnej społeczności. Na terenie Ulina Park powstanie specjalne miasteczko wyścigu, które od samego rana będzie tętnić życiem. W programie zaplanowano jeszcze więcej atrakcji niż podczas pierwszej edycji. Na odwiedzających czekać będą
między innymi stoiska partnerów wydarzenia z różnego rodzaju aktywacjami, rozbudowana strefa bike expo, regionalne stoiska kół gospodyń wiejskich, oraz lokalni przedsiębiorcy. Nie zabranie również dmuchanych zamków oraz animatorów dla dzieci. Dodatkowo sam obiekt oferuje szereg atrakcji dla całych rodzin, takich jak przejazdy tyrolką, motylarnia, park linowy, wirtualna strzelnica, basen.
- Ulina Park to nowe atrakcyjne miejsce do spędzenia czasu wolnego dla całych rodzin. Miejsce w wyjątkowej scenerii idealne zarówno dla tych, szukających relaksu, dobrej kuchni jak i aktywnego wypoczynku. Cieszy nas, że możemy w Ulinie Park i naszej gminie gościć setki pasjonatów kolarstwa z całej Polski. To nie tylko sportowa rywalizacja, ale również promocja regionu i szansa na zaprezentowanie atrakcji, jakie oferuje Gmina Gołcza – podkreśla wójt Gminy Gołcza Lesław Blacha.
Impreza towarzysząca będzie doskonałą okazją, aby zabrać ze sobą dzieci i spędzić ten dzień aktywnie z całą rodziną – nawet jeśli nie planuje się startu w samym wyścigu.
Zapisy wciąż trwają, jednak liczba miejsc jest ograniczona. Do dyspozycji zostało około 250 pakietów startowych. Jeśli jeszcze nie ma Cię na liście startowej – warto podjąć decyzję już teraz.
Link do zapisów:
https://my.raceresult.com/369438/registration
Zapraszamy do śledzenia profili organizatora w social mediach:
• Facebook: https://www.facebook.com/jurasportevents
• Instagram: https://www.instagram.com/jura_sportevents/
Tytularnym sponsorem wydarzenia jest firma j-labs software specialists, sponsorem strategicznym marka Factor, natomiast partnerem głównym Powiat Krakowski.
Wydarzenie odbywa się dzięki współpracy czterech gmin: Gołczy, Iwanowic, Trzyciąża i Skały.
Kolejny sukces zawodniczki UKS JUDO Wolbrom
Jak zawsze, z ogromną satysfakcją informujemy, że reprezentująca klub UKS JUDO Wolbrom Aleksandra Kaleta, wywalczyła I miejsce podczas zawodów Pucharu Świata Seniorów (Warsaw European Open 2026), które odbyły się w dniach 14–15 marca w Grodzisku Mazowieckim. Nasza zawodniczka, startująca w kategorii wagowej do 52 kg, prezentując doskonałe przygotowanie techniczne oraz niezłomną postawę, w finale pokonała Włoszkę Kenya Perna. Wcześniej wygrała z trzema utytułowanymi Francuzkami: Julie Weill Dit Morey, Lea Beres i Alicia Marques.
- To niesamowite uczucie wygrać puchar świata w Polsce, przed własną publicznością, przyjaciółmi i rodziną. Wsparcie kibiców dodawało mi sił w każdej walce i niosło mnie aż do zwycięstwa. Jestem dumna, że mogłam wysłuchać Mazurka Dąbrowskiego stojąc na najwyższym stopniu podium – media cytują słowa naszej zawodniczki.
Zwycięstwo w zawodach tej rangi to efekt wieloletniej, ciężkiej pracy, ogromnej determinacji oraz profesjonalizmu. Jest to sukces, który buduje prestiż naszego lokalnego sportu i stanowi powód do dumy dla całej wspólnoty Gminy Wolbrom. Składamy serdeczne gratulacje Oli, trenerom - w tym przede wszystkim Czesławowi Łaksie oraz całemu zarządowi UKS Judo Wolbrom.
W tej samej wadze brązowy medal wywalczyła Barbara Twardowska z warszawskiego klubu Hato Judo.
Medale dla naszego kraju zdobyli także:
Arleta Podolak (srebrny) w wadze 57 kg
Natalia Kropska (srebrny) w wadze 63 kg
Aleksandra Kowalewska (złoto) w wadze 70 kg
Kinga Wolszczak (srebrny) w wadze 78 kg
Wiktor Mrówczyński (srebrny) w wadze 73 kg
Szymon Szulik (złoty) w wadze 81 kg
Michał Jędrzejewski (brązowy) w wadze 100 kg
Grzegorz Teresiński (złoto) w wadze +100 kg
Jakub Sordyl (brązowy) w wadze +100 kg
W klasyfikacji medalowej Polska reprezentacja – z 4 złotymi, 4 srebrnymi 3 brązowymi medalami – zajęła drugie miejsce. Zwyciężyła Francja, trzecie miejsce zajęła reprezentacja Włoch.
Aleksandra Kaleta zajmuje obecnie 32 miejsce w rankingu Światowej Federacji Judo. Wyżej notowane są tylko Angelika Szymańska (na 12 miejscu) i Natalia Kropska (na 22 miejscu) w wadze 63 kg oraz Katarzyna Sobierajska (18 miejsce) w wadze do 70 kg.
fot.: European Judo Union
Turniej piłki siatkowej na Dzień Kobiet
Ruch i zdrowie w prezencie
Różnie w tym roku świętowano Dzień Kobiet. Były spotkania, koncerty, ale też zawody sportowe. Taką właśnie formę zaproponowało wolbromskie koło Towarzystwa Krzewienia Kultury Fizycznej „Jura”, zapraszając cztery zespoły pań do spędzenia niedzielnego przedpołudnia w zdrowej, sportowej, ale jakże przyjemnej rywalizacji. W hali szkoły na os. Władysława Łokietka zjawiły się zespoły z: Zawiercia, Myślenic, Krakowa oraz Wolbromia.
Grano systemem „każdy z każdym” do dwóch setów wygranych, ale przecież nie wyniki były w tym dniu najważniejsze. Chodziło o trochę ruchu, o zdrowie, miłą atmosferę i wspólne spędzenie czasu. Sędziował prezes Ireneusz Siwiecki, pomagała mu uczestniczka szkółki siatkarskiej Nadia Dwornik, a puchary wręczał dyrektor szkoły – Stanisław Tomasz Kołodziej. Była radość ze zwycięstwa, a ponieważ wszyscy w tym dniu wygrywali, cieszyli się również wszyscy. Jedynie z kronikarskiego obowiązku odnotujmy, że najlepiej wypadła drużyna „Echa” z Zawiercia, drugie miejsce wywalczyły „Królowe” reprezentujące Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego, na trzecim uplasowały się „Skowronki” z Myślenic i okolic, a na czwartym – drużyna „Wybite Barki” z Wolbromia, czyli gospodynie terenu, które podobno nie chciały sprawiać przykrości koleżankom i nie grały z pełną mocą...
- Świetny turniej. Na pewno przyjedziemy tu za rok – usłyszeli organizatorzy na podsumowaniu, co było z pewnością najlepszym podziękowaniem za ich trud.
Ruszyły zapisy na J-labs Gołcza Race 2026. Lista startowa rośnie w ekspresowym tempie!
Wystartowały zapisy na J-labs Gołcza Race 2026, drugą edycję prestiżowego wyścigu szosowego rozgrywanego w Małopolsce, niedaleko Krakowa. Zainteresowanie zapisami było ogromne – na liście startowej jest już ponad 180 zawodników, a w pierwszych 9 godzinach sprzedano 150 pakietów.
Link do strony zapisów: https://my.raceresult.com/369438/registration
Wyścig J-labs Gołcza Race odbędzie się 20 czerwca 2026 roku, a jego centrum zlokalizowane będzie w Gminie Gołcza, na terenie unikatowego obiektu Ulina Park. Na uczestników czekają dwa dystanse: 80 km oraz 40 km, na którym rozegrane zostaną drugie Mistrzostwa Polski Branży IT w
kolarstwie szosowym. Trasa poprowadzi przez cztery gminy: Gołczę, Skałę, Iwanowice i Trzyciąż. Zawodnicy zmierzą się z wymagającymi podjazdami, w tym ze słynną ścianką o nachyleniu powyżej 17%, gdzie podczas pierwszej edycji kolarzy dopingowała lokalna orkiestra, oraz z szybkimi, technicznymi odcinkami. Całe wydarzenie będzie ponownie transmitowane na żywo w
telewizji i na YouTube. Zwieńczeniem rywalizacji będzie ceremonia wręczenia nagród z łączną pulą o wartości 60 tys. zł.
Wyścig J-labs Gołcza Race to nie tylko sportowa rywalizacja, ale też rodzinne święto kolarstwa – z miasteczkiem wyścigu pełnym atrakcji, lokalnych wystawców, a także strefą dla dzieci i bogatą ofertą gastronomiczną. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o planach organizatorów i szczegółach wydarzenia, kliknij tutaj, aby przeczytać więcej.
Dla niezdecydowanych – pakiety startowe rozchodzą się bardzo szybko, a wkrótce próg cenowy znów wzrośnie. Jeśli planujesz start, to nie odkładaj rejestracji na później.
Niezmiennie tytularnym sponsorem wydarzenia jest firma j-labs software specialists, a sponsorem strategicznym – marka Factor. Gospodarzami wydarzenia są cztery gminy – Gołcza, Iwanowice, Trzyciąż oraz Skała.
Wydarzenie odbywa się pod patronatem honorowym Marszałka Województwa Małopolskiego.
Gmina Gołcza gospodarzem wielkiego kolarskiego święta
Po spektakularnym sukcesie pierwszej edycji J-labs Skała Race, kolarskie emocje maja swoją kontynuację. Tym razem centrum wydarzeń przeniesie się do Gminy Gołcza, która została głównym gospodarzem drugiej edycji wyścigu, który zostanie rozegrany pod nazwą J-labs Gołcza Race 2026. Impreza odbędzie się 20 czerwca 2026 roku, a wśród uczestników znajdą się zarówno kolarze amatorzy z całej Polski, jak i przedstawiciele branży IT walczący o tytuł mistrzów kraju w ramach II Mistrzostw Polski Branży IT w kolarstwie szosowym.
Start i meta zawodów zlokalizowane będą w niezwykłej scenerii Ulina Park – miejscu, które powstało dzięki rewitalizacji dawnego kamieniołomu. Stąd peleton ruszy w drogę prowadzącą przez cztery gminy gospodarzy: Gołczę, Iwanowice, Skałę i Trzyciąż. Uczestnicy ścigać się będą po trasie znanej z pierwszej edycji, jednak pojawi się kilka istotnych zmian. Nowe miejsce startu i mety to nie wszystko! Na zawodników czekać będą dwa dystanse do wyboru: trasa długa – 80 km z ponad 1100-metrowym przewyższeniem oraz trasa krótka licząca 40 km, na której rozegrane zostaną Mistrzostwa Polski Branży IT. Na trasie nie zabraknie słynnej ścianki o nachyleniu przekraczającym 17%, na której podczas pierwszej edycji zawodników dopingowała lokalna orkiestra. Na trasie znajdą się premie specjalne poszczególnych gmin, a całe wydarzenie ponownie będzie transmitowane na żywo. Zwieńczeniem imprezy będzie ceremonia rozdania nagród z łączną pulą o wartości 60 tysięcy złotych!
W miasteczku wyścigu na terenie obiektu Ulina Park nie zabraknie atrakcji dla całych rodzin. Oprócz sportowych emocji i możliwości kibicowania kolarzom z bliska, na odwiedzających czekać będzie strefa pełna aktywności i rozrywki – od części rowerowej dla dzieci, po atrakcje takie jak: park linowy, tyrolka, motylarnia, labirynt, wirtualna strzelnica. Nie zabraknie też lokalnych akcentów – stoisk kół gospodyń wiejskich, rękodzieła oraz regionalnych przysmaków.
Organizatorzy zachęcają, by uczestnicy zabrali ze sobą bliskich – J-labs Gołcza Race to nie tylko wyścig, ale także doskonała okazja, by spędzić dzień w wyjątkowej atmosferze, łącząc sport, rekreację i rodzinny wypoczynek.
Tytularnym sponsorem wydarzenia jest firma j-labs software specialists, a sponsorem strategicznym – marka Factor.
Wydarzenie odbywa się dzięki współpracy czterech gmin: Gołcza, Iwanowice, Trzyciąż i Skała.
Zapisy na wyścig ruszają już wkrótce, a szczegóły dotyczące imprezy dostępne są na stronie: jurasportevents.pl oraz social mediach Jura Sport Events.
Wolbromskie lodowisko już działa!
Zgodnie z zapowiedzią, 12 grudnia o godz. 15:30, oficjalnie zaczęło działać wolbromskie lodowisko przy Zespole Szkół "Pod Lasem". Symbolicznego przecięcia wstęgi dokonali: przewodnicząca Rady Miejskiej Monika Krzywańska, dyrektor ZS Waldemar Smoter, zastępca dyrektora ZS Barbara Wróbel oraz radni - Zbigniew Kolanko i Dawid Misztal. Zaraz po tej ceremonii na lód wyjechali pierwsi łyżwiarze, sprawdzając jakość nawierzchni i... swoje umiejętności.
Dzięki zadaszeniu istniejącego boiska wielofunkcyjnego przy Zespole Szkół „Pod Lasem”, powstał obiekt całoroczny, który latem służy sportowcom, a zimą zamienia się w pełnowymiarowe lodowisko. To nowoczesna przestrzeń, wyposażona w zaplecze sanitarno - szatniowe, oświetlona i osłonięta od warunków atmosferycznych, dzięki czemu można z niej korzystać niezależnie od pogody. Inwestycja została zrealizowana w ramach rządowego Programu „Olimpia”, którego celem jest rozwój przyszkolnej infrastruktury sportowej. Lodowisko będzie otwarte dla wszystkich chętnych – uczniów, rodzin, grup zorganizowanych i każdego, kto zechce poczuć zimowy klimat pod bezpiecznym zadaszeniem.
Godziny otwarcia lodowiska:
poniedziałek - piątek: 15.00 – 20.00
sobota - niedziela: 10.00 – 20.00
Wstęp jest bezpłatny, co czyni z obiektu jedno z najatrakcyjniejszych zimowych miejsc w regionie.
Przy lodowisku działa wypożyczalnia sprzętu, który oferuje go dla tych, którzy nie zaopatrzyli się jeszcze we własne łyżwy.
Zasady korzystania
Wszystkich użytkowników obowiązuje przestrzeganie Regulaminu, dostępnego na terenie obiektu. Dzięki temu jazda na łyżwach będzie bezpieczna, komfortowa i przyjemna dla każdego – od najmłodszych po seniorów.
Mistrzostwa Wolbromia w piłce nożnej halowej
30 listopada, po raz trzeci rozegrano Mistrzostwa Wolbromia w Piłce Nożnej Halowej i po raz trzeci zwyciężyła w nich ekipa z Łobzowa, wygrywając wszystkie spotkania. Tym razem zagrała w składzie: Miłosz Witek, Jesus Orozco Flores, Mateusz Mędrek, Jakub Sojka, Dawid Dobrek, Kuba Kocioł i Kacper Muchajer. W zawodach rywalizowało 6 drużyn, a organizatorem było TKKF Jura Wolbrom, z Ireneuszem Siwieckiem na czele.
Kolejne miejsca zajęły drużyny: 2 - WAP Trenerzy, 3 - Wierzchowisko, 4 - Młody Przebój, 5 - WAP Młodzi, 6 - WAP Rodzice.
Do Wolbromia wraca długo wyczekiwane lodowisko!
Po wielu latach przerwy Wolbrom znów będzie mógł cieszyć się zimową atrakcją, która z pewnością skradnie serca mieszkańców w każdym wieku. Dzięki zadaszeniu istniejącego boiska wielofunkcyjnego przy Zespole Szkół „Pod Lasem”, powstał obiekt całoroczny, który latem służy sportowcom, a zimą zamienia się w pełnowymiarowe lodowisko.
To nowoczesna przestrzeń, wyposażona w zaplecze sanitarno - szatniowe, oświetlona i osłonięta od warunków atmosferycznych, dzięki czemu można z niej korzystać niezależnie od pogody. Inwestycja została zrealizowana w ramach rządowego Programu „Olimpia”, którego celem jest rozwój przyszkolnej infrastruktury sportowej.
Otwarcie lodowiska – 12 grudnia!
Symboliczna inauguracja zimowego sezonu nastąpi już 12 grudnia. Od tego momentu lodowisko będzie otwarte dla wszystkich chętnych – uczniów, rodzin, grup zorganizowanych i każdego, kto zechce poczuć zimowy klimat pod bezpiecznym zadaszeniem.
Godziny otwarcia lodowiska:
poniedziałek - piątek: 15.00 – 20.00
sobota - niedziela: 10.00 – 20.00
Wstęp jest bezpłatny, co czyni z obiektu jedno z najatrakcyjniejszych zimowych miejsc w regionie.
Zasady korzystania
Wszystkich użytkowników obowiązuje przestrzeganie Regulaminu, dostępnego na terenie obiektu.
Dzięki temu jazda na łyżwach będzie bezpieczna, komfortowa i przyjemna dla każdego – od najmłodszych po seniorów.
Zimowa frajda dla całych rodzin
Powrót lodowiska do Wolbromia to nie tylko rozszerzenie oferty sportowej, ale też fantastyczna okazja do wspólnego spędzania czasu, aktywności na świeżym powietrzu i budowania lokalnej atmosfery tegorocznych świąt.
Zapraszamy do wskoczenia na łyżwy i wejścia w zimowy klimat pełen radości, ruchu i dobrej zabawy!
Szkółka siatkarska dla dzieci i młodzieży rozpoczęła działalność
Zgodnie z zapowiedzą, Towarzystwo Krzewienia Kultury Fizycznej „Jura” Wolbrom, rozpoczęło treningi szkółki siatkarskiej dla dzieci i młodzieży z terenu naszej gminy. Inauguracyjne spotkanie miało miejsce w sobotę, 15 listopada, w auli szkoły na osiedlu Wł. Łokietka. Prezes Ireneusz Siwiecki oraz odpowiedzialna za sprawy organizacyjne Beata Marchajska, przedstawili przybyłym rodzicom oraz potencjalnym uczestnikom, podstawowe zasady prowadzenia naboru, treningów i cele, jakie stawiają proponując taką formę aktywności.
Od początku istnienia stowarzyszenia, siatkówka była w głównym polu zainteresowań TKKF „Jura”. Przez ostatnich kilkanaście lat organizowano turnieje kierowane do dorosłych pasjonatów tej dyscypliny, przez jakiś czas rozgrywano regularne mecze w ramach małopolskiej ligi amatorskiej. Teraz postanowiono zwrócić się z ofertą do najmłodszych – głównie do dziewcząt i chłopców z klas V-VIII szkół podstawowych; organizatorzy dopuszczają jednak udział w treningach uczniów młodszych i starszych.
- Do tej pory rodzice, którzy chcieli, by ich pociechy trenowały siatkówkę, musieli wozić je do okolicznych ośrodków. Nasza propozycja wychodzi im naprzeciw. Wolbrom, który tak prężnie się rozwija i posiada dobrą bazę sportową, do tej pory takiej oferty nie miał. Stąd pomysł, żeby spróbować i jeśli tylko będą chętni, będziemy tę szkółkę prowadzić – słyszymy na spotkaniu.
Ważnym jego punktem było przedstawienie trenera, który prowadził będzie zajęcia w szkółce siatkarskiej. Jest nim Marek Mizerek – rodowity Wolbromianin, który tutaj ukończył liceum, grał w drużynie siatkarskiej Przeboju, potem studiował i ukończył Akademię Wychowania Fizycznego w Krakowie; przez lata był nauczycielem wychowania fizycznego i czynnym zawodnikiem krakowskich klubów siatkarskich, posiada najwyższe uprawnienia trenerskie, które wykorzystał m.in. podczas prowadzenia drużyny Armatura Kraków, doprowadzając ją do drugiej ligi.
- Zachęcam rodziców, którzy czują się na siłach, do włączenia się w treningi i pomoc w organizacji szkółki. To nie jest klub, tylko szkółka, więc wiele treningów będzie prowadzonych w formie zabawy – wyjaśniał trener. - Jeśli się uda i będą postępy w nabywaniu umiejętności sportowych, to możliwe, że zgłosimy nasze drużyny do rozgrywek.
Organizatorzy zachęcają przybyłych na pierwsze spotkanie uczniów: - Jeśli będziecie rozmawiać z koleżankami i kolegami, a spodoba wam się na treningach, to zachęcajcie, by przyszli. Im nas więcej, tym lepiej będzie rozwijać się nasza szkółka.
Ważną informacją jest, że zajęcia będą dla rodziców bezpłatne, a TKKF pokrywać będzie koszty utrzymania sekcji w ramach dotacji otrzymywanej z budżetu gminy. Takie są zapewnienia burmistrza, który przychylnym okiem patrzy na podobne inicjatywy. Czy tak będzie zawsze, trudno w tej chwili zapewnić, bowiem w miarę rozwoju szkółki i udziału w różnych rozgrywkach, wydatki będą rosły. Na obecnym etapie jednak uczestnicy płacić nie będą! - Naszą intencją jest, żeby uczestnictwo w szkółce było dla rodziców bezpłatne – zapewniał Ireneusz Siwiecki.
Na kolejnym treningu opiekunowie otrzymają komplet dokumentów do wypełnienia, by udział dzieci w szkółce był zgodny z przepisami i wymogami bezpieczeństwa. Treningi odbywać się będą w każdą sobotę, w hali gimnastycznej na osiedlu Łokietka od godz. 10:00.
W.Sz.
Organizatorzy dziękują dyrektorowi ZSP w Wolbromiu, Stanisławowi Tomaszowi Kołodziejowi, za udostępnienie auli na spotkanie inauguracyjne.
Przebój Wolbrom ma nowy zarząd
Stowarzyszenie Wolbromski Klub Sportowy „Przebój” Wolbrom, podczas walnego zgromadzenia w dniu 18.04.2025 r., wybrało nowe władze. Wobec rezygnacji prezesa Dariusza Gorgonia, funkcję tę objął Ireneusz Dobrek. Skład nowego zarządu uzupełniają: Andrzej Grela – wiceprezes i Paweł Gil – skarbnik. Powołano także nową komisję rewizyjną, którą tworzą: Marcin Osuszek, Sylwester Cupiał i Marcin Balik.
Rezygnacja Dariusza Gorgonia z pełnienia funkcji prezesa klubu podyktowana była względami osobistymi, głównie związanymi z nadmiarem obowiązków zawodowych. Jak mówił podczas rozmowy telefonicznej – nie widział już możliwości pogodzenia wszystkich obowiązków, musiał więc z niektórych zrezygnować.
Przypomnijmy, że z Przebojem związany był przez ostatnich prawie dziesięć lat, w ciągu których pierwsza drużyna dwa razy awansowała – najpierw do klasy okręgowej, a rok temu do piątej ligi. Korzystając z okazji Dariusz Gorgoń dziękuje całej drużynie, wszystkim zawodnikom, którzy przyczynili się do sukcesów i trenerom, z którymi miał okazję współpracować, czyli Radosławowi Koterbie, Antoniemu Szymanowskiemu, Michałowi Kordaszewskiemu, Tomaszowi Kulawikowi, Mateuszowi Osuchowi oraz wielu innym współpracownikom, którzy pomagali mu prowadzić klub.
Nowemu zarządowi składa życzenia samych sukcesów, zapewnia, że nadal będzie śledzić rozgrywki i kibicować naszym drużynom.
