Wyświetlenie artykułów z etykietą: Rolnictwo

czwartek, 13 luty 2020 13:10

Pestycydy a środowisko

Drogi rolniku korzystaj mądrze!

Pestycydy to naturalne lub syntetyczne substancje używane do zwalczania szkodliwych organizmów, stosowane głównie do ochrony roślin.

Jednak zbyt duże ilości tych substancji zanieczyszczają wody powierzchniowe, gruntowe oraz powietrze i glebę. Wysokie stężenie w naszym organizmie może prowadzić do wielu groźnych chorób takich jak : nowotwory, cukrzyca, problemy hormonalne itd. Najbardziej podatne na negatywne efekty są kobiety w ciąży, a także noworodki i małe dzieci.

Czy wiesz jak długo rozkładają się określone środki chemiczne?

Dział: Region
niedziela, 06 październik 2019 10:13

EtnoWolbrom

Ciasto drożdżowe – to jest to!!!

W konkursie na tradycyjne wypieki z ciasta drożdżowego, który był częścią projektu „EtnoWolbrom”, udział wzięły panie z Kół Gospodyń Wiejskich w: Dłużcu, Wierzchowisku, Sulisławic, Kąpielach Wielkich, Strzegowej, Zarzeczu, Chrząstowicach, Kalisiu i Kąpiołek. Swoje wypieki zaprezentowały w konkursie połączonym z degustacją 27 września w wolbromskim Domu Kultury.

Dział: Wolbrom
Etykiety
niedziela, 11 październik 2015 15:16

Wzorowy rolnik ze Śladowa

Uroczystość w Słaboszowie

Apoloniusz Dulewski, przewodniczący Rady Gminy otrzymał podczas ostatniej sesji Rady Gminy, odznakę honorową „Zasłużony dla rolnictwa”. Odznaczenie wręczył przewodniczącemu Włodzimierz Okrajek, dyrektor Małopolskiego Oddziału Regionalnego ARiMR.
Dekoracja miała miejsce na początku sesyjnych obrad. Legitymację nr 62768 podpisał minister Marek Sawicki. –„Życzę wszystkiego najlepszego i w dalszym ciągu satysfakcji z pracy na rzecz rolnictwa polskiego. Dziękuję za dotychczasowy wysiłek i gratuluję” – dodał przypinając odznakę.

Apoloniusz Dulewski urodził się w maju 1950r., pochodzi ze Śladowa. Jest absolwentem Zespołu Szkół Mechanicznych w Miechowie. Jeszcze kilka lat temu prowadził kilkunastohektarowe gospodarstwo, obecnie spełnia się w działaniach na rzecz samorządu lokalnego.

Dział: Słaboszów
Etykiety