Reklama

Wyświetlenie artykułów z etykietą: Kultura i Sztuka

 

Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci co roku obchodzony jest w dniu urodzin duńskiego baśniopisarza Hansa Christiana Andersena – autora takich dzieł jak „Dziewczynka z zapałkami”, „Nowe szaty cesarza”, „Calineczka” czy „Brzydkie kaczątko”. Święto zostało ustanowione 49 lat temu przez Międzynarodową Izbę ds. Książek dla Młodych Ludzi. Przesłaniem tego dnia jest rozpowszechnianie książek dla dzieci oraz wspieranie czytania przez najmłodszych.

 

Biblioteka w Gołczy również włączyła się do tej akcji organizując zajęcia dla najmłodszych czytelników. Dzieci wysłuchały baśni „Dzikie łabędzie” H. Ch. Andersena, a potem ozdobiły podkoszulki naklejkami i wplotły w nie kolorowe paski aby wcielić się w rolę baśniowej Elizy, która uplotła dla swoich braci zaczarowanych w łabędzie 11 koszul z pokrzyw.

Uczestnicy spotkania poznali różne rodzaje książek: z puzzlami, z ruchomymi elementami, książki 3D, mapy, książkę z dziurą, książkę bez obrazków itp. Otrzymali również zadanie sprawnościowe, które polegało na samodzielnym złożeniu podkoszulka przy pomocy specjalnie dociętej tekturki.

Na zakończenie, każdy wylosował darmową książeczkę, która będzie zachęcała do rozpoczęcia przygody z czytaniem już od najmłodszych lat.

(BiOAK w Gołczy)

Dział: Gołcza

 

26 marca, w remizie OSP Jangrot, społeczność Gminy Trzyciąż obchodziła Światowy Dzień Wody 2024, połączony z rozstrzygnięciem pierwszej edycji Ekologicznego Konkursu Plastyczno-Literackiego „Wszystko zaczyna się od wody” dla dzieci i młodzieży szkolnej. Organizatorami obchodów były instytucje: Wodociągi i Kanalizacja Trzyciąż Sp. z o.o., Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Olkuszu oraz Stowarzyszenie Teatralno-Literackie w Olkuszu. Uroczystość zaszczycili swą obecnością znamienici goście, m.in.: wiceprezes zarządu Wodociągów Miasta Krakowa SA Paweł Senderek, wieloletni prezes Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o. w Olkuszu Alfred Szylko, kierownik Działu Nadzoru Sanitarnego w WSSE w Krakowie Daniel Cyz, kierownik Działu Zdrowia Publicznego i Promocji Zdrowia Magdalena Droździk, rzecznik prasowy WSSE w Krakowie Dominika Łatak-Glonek, przewodniczący Rady Nadzorczej spółki Wodociągi i Kanalizacja Trzyciąż Dariusz Rzepka, wójt Gminy Trzyciąż Roman Żelazny, przewodniczący Rady Gminy Trzyciąż Lucjan Gajda, proboszcz parafii pw. św. Jana Chrzciciela w Jangrocie ks. Andrzej Bil, sołtys Wsi Jangrot Janina Halina Bieniek.

Wszystkich gości powitała prezes spółki Wodociągi i Kanalizacja Trzyciąż Aneta Jabłońska-Wypasek, a ciekawą prelekcję na temat znaczenia wody wygłosiła Agata Knapik - Powiatowy Inspektor Sanitarny. Przewodniczący komisji konkursowej, wiceprezes Stowarzyszenia Teatralno-Literackiego w Olkuszu Marcin Tomsia, ogłosił wyniki Ekologicznego Konkursu Plastyczno-Literackiego „Wszystko zaczyna się od wody”. Oto laureaci:

EKOLOGICZNY KONKURS PLASTYCZNY

I kategoria wiekowa:

I miejsce: Jan Mastela – SP w Suchej

II miejsce: Zofia Petlic – PS w Trzyciążu

III miejsce: Mikołaj Żerdka – NSP w Trzyciążu

wyróżnienie: Emilia Pigulak – NSP w Trzyciążu

II kategoria wiekowa:

I miejsce: Nadia Gądek – SP w Suchej

II miejsce: Marcel Kapinos – SP w Suchej

III miejsce: Martyna Kuś – SP w Jangrocie

wyróżnienie: Joanna Oleksy – SP w Suchej

III i IV kategoria wiekowa:

I miejsce: Maja Kapinos – SP w Suchej

II miejsce ex aequo: Zuzanna Gajda – SP w Suchej, Maja Staroń – SP w Zadrożu

III miejsce ex aequo: Amelia Zięba – SP w Jangrocie, Maksym Kotlarz – SP w Zadrożu

wyróżnienie: Anna Świerczek – SP w Suchej, Joanna Żyła – SP w Zadrożu

EKOLOGICZNY KONKURS LITERACKI

I miejsce: Julia Gajda – SP w Suchej

II miejsce: Aleksander Gorgoń – SP w Jangrocie

III miejsce: Joanna Oleksy – SP w Suchej

Wszyscy uczestnicy otrzymali upominki, a najlepsi we wszystkich kategoriach - nagrody i dyplomy.

Więcej zdjęć w naszej GALERII.

 

Dział: Trzyciąż

Dołącz do niezapomnianego wieczoru panieńskiego z Katarzyną Skrzynecką! Już 12 kwietnia w Wolbromiu.

Ten wieczór panieński zmieni się w wielką awanturę, którą spotęguje wezwany na pomoc były mąż przyszłej panny młodej. Spektakl udowadnia, że to czego sobie życzymy nie zawsze jest tym czego potrzebujemy a serce i rozum najczęściej stoi po dwóch różnych stronach barykady.

Trzy przyjaciółki po przejściach z przytupem wkraczają na nowe drogi życia. Irena przyjmuje oświadczyny bogatego biznesmena, a choć daty ślubu jeszcze nie wyznaczono, trzeba wydarzenie uczcić. Jak? Oczywiście organizując wystrzałowy, szalony wieczór panieński. Pech w tym, że panienki nie są już panienkami, termin imprezy trudno wcisnąć w napięte grafiki pracujących uczestniczek, zamówione atrakcje jedna po drugiej biorą w łeb, a występ przystojnego striptizera, który miał stanowić gwóźdź wieczoru, okazuje się... gwoździem do trumny szampańskiej zabawy.

Nie przegap okazji, by spędzić wieczór w dobrym towarzystwie i wesołej atmosferze.

Spektakl, który z pewnością zostawi w waszych sercach dużo uśmiechu!

 

Obsada: Katarzyna Skrzynecka, Wiktoria Gąsiewska, Anna Iberszer, Tomasz Bednarek, Paweł Góral

 

Zwiastun https://www.youtube.com/watch?v=e6NQwV0YpJE

 

Gdzie? WOLBROM - Dom Kultury ul. Leśna 2

Kiedy? 12.04.2024 r. (piątek) 17:00 oraz 20:15

 

Bilety:

Kasa: Dom Kultury Wolbrom - tel. 32 706 53 74

oraz on-line na:

- kupbilecik.pl

https://bil.et/fi7nt/

godz. 17:00 https://kbq.pl/111927

godz. 20:15 https://kbq.pl/111928

 

- biletyna.pl https://bilety.io/tYQdL

 

- ebilet.pl

godz. 17:00 https://sklep.ebilet.pl/46443371157258597

godz. 20:15 https://sklep.ebilet.pl/46443371157258598

 

Organizator – zamówienia zbiorowe: tel. 531 531 001 , e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Dział: Wolbrom
Etykiety

 

10 marca, w Hali Orlen Arena Płock, odbyła się premiera multimedialnego widowiska „#CarminaBuranaNow”. Nowoczesna odsłona słynnej kantaty „Carmina Burana” Carla Orffa, to wyjątkowa opowieść muzyczna, która stanowi kompilację wielu gatunków muzycznych i nowoczesnych form scenicznych. W efekcie powstało spektakularne widowisko, którego synergia wyrażona jest zarówno w formie, jak i wciągającej fabule. Producentem koncertu jest Warszawska Opera Kameralna.

 

- „Język, taniec i muzyka są pomyślane jako trzy równie ważne formy ekspresji” mawiał Carl Orff. Dziś, gdy Warszawska Opera Kameralna proponuje nowe odczytanie najsłynniejszego dzieła kompozytora, jestem przekonana, że On sam dodałby jeszcze – „elektronika, ona też może dopełnić dzieło"! Wersja elektroniczna „#CarminaBuranaNow” to bowiem pierwsza tego typu propozycja na świecie, zwieńczenie starań Opery, by w ogóle uzyskać na takie przetworzenie zgodę i symbolicznie poprzez muzykę wykroczyć poza filharmonie i opery” – powiedziała Alicja Węgorzewska-Whiskerd, Dyrektor Warszawskiej Opery Kameralnej. Znakomici twórcy i realizatorzy, którzy podjęli się nowoczesnej aranżacji słynnej kantaty, zrealizowali swoją wizję z wielkim rozmachem. Za reżyserię widowiska odpowiada Konrad Smuga, Tomasz Barański stworzył choreografię, Marcin Kozyra przygotował scenografię i reżyserię światła, wizualizacje stworzył Piotr Szabliński, a kierownictwo muzyczne objął Gromee. Przenikające i uzupełniające się elementy widowiska przenoszą widza w kolejne wymiary muzyczno-teatralnego świata.

 

„#CarminaBuranaNow” to spektakl muzyczny, który opowiada o miłości, przyjaźni i walce z samym sobą. To opowieść o dążeniu do spełnienia i konieczności dokonywania trudnych wyborów. Historia oparta na średniowiecznych pieśniach została odświeżona i połączona z nowo skomponowanymi utworami, tworząc unikalne doświadczenie dźwiękowe i wizualne. - Widowisko multimedialne „#CarminaBuranaNow” to połączenie wielu wątków i światów. Nie tylko w kontekście historycznym, ale również gatunkowym i pokoleniowym. Kierownikiem muzycznym koncertu jest Gromee, którego wyobraźnia muzyczna oraz niestandardowe podejście do aranżacji utworów C. Orffa są niezwykle inspirujące. Aż chce się wejść w ten świat i odkrywać jego kolejne wymiary. To niezwykłe doświadczenie zarówno dla mnie jako solistki, ale też z pewnością dla odbiorców, widzów dzieła. Czekają Państwa niezwykłe wrażenia – zapowiada Alicja Węgorzewska-Whiskerd.

 

Premierowa odsłona koncertu w Płocku „#CarminaBuranaNow” to dopiero początek dłuższej trasy koncertowej, która powiedzie w pierwszej kolejności przez Polskę, a następnie przez najważniejsze muzyczne stolice świata.

 

Dział: Bez kategorii
Etykiety
środa, 28 luty 2024 08:05

Paranienormalni w Miechowie

Paranienormalni w programie „2024”

Najnowszy program kabaretu Paranienormalni jest stworzony z myślą o 2024 roku. Czas biegnie bez litości, świat się zmienia w galopującym tempie i nikt nie jest w stanie go dogonić. Humor to specyficzna ludzka moc która pomaga spoglądać pogodnie na przyszłość, oswoić teraźniejszość i cieszyć się z przeszłości. Improwizujemy z teraźniejszością, tęsknimy za przeszłością. Chcemy się określić wobec przyszłości. Z tych wszystkich emocji zbudowany jest najnowszy program kabaretu Paranienormalni pt. 2024. Powraca dobrze znany widzom i mocno zdziwiony rzeczywistością doctor Prozac, a wraz z nim wiele surrealistycznych wątków z życia wziętych. Widzowie zobaczą polskie kino od kuchni, amerykańskie od frontu i przekonają się jak się robi show w telewizji. Bez polityki, seksu i religii. Paranienormalni zapraszają do swojego świata, w którym znajdziesz bezpieczne miejsce dla siebie. Nowy program 2024 to prawie 2 godzinny spektakl w którym uczestniczysz od pierwszych minut. To kabaretowa mieszanka w najlepszym paranienormalnym stylu.

 

Kabaret Paranienormalni – nowy program 2024

16.03.2024 r. godz. 16:00

Dom Kultury w Miechowie

ul. Racławicka 10

 

Bilety online: TUTAJ albo TUTAJ oraz TUTAJ

ZAPRASZAMY !!!

Dział: Miechów
Etykiety
piątek, 26 styczeń 2024 16:59

PROGRAM 32 FINAŁU WOŚP w WOLBROMIU

 

STARTUJEMY

13:20 - rozpoczęcie 32 Finału WOŚP w Wolbromiu

13:30 - Ognisko Artystyczne „Żaczek” w Olkuszu

14:00 - Występ Kół Gospodyń Wiejskich

14:15 - Zespół Baletowy przy DK Wolbrom

14:20 - Sekcja wokalna DK

14:35 - Uczniowski Klub Sportowy SAMURAJ

14:45 - OSP Wierzchowisko pokaz pierwszej pomocy

14:55 - Występy wokalne

15:10 - Zespół Szkół w Wolbromiu (SP 2 Pod Lasem)

15:20 - Freestyle z piłką nożną

15:25 - OYAMA KARATE pokaz umiejętności (walki)

15:35 - Występ muzyczny Szkoła Podstawowa w Dłużcu

15:45 - MŁODZIEŻOWA ORKIESTRA DĘTA przy

OSP w DZWONO-SIERBOWICACH zał.1973 r.

16:15 - Pracownia Artystyczno - Taneczna KWADRANCE

16:25 - KTO DA WIĘCEJ? - LICYTACJE

16:55 - Efendi Clue - występy wokalne

17:10 - UKS Judo - pokaz judo

17:20 - ZESPÓŁ PIEŚNI I TAŃCA „WOLBROMIACY”

17:30 - Efendi Clue - występy wokalne

17:45 - Teatr Tańca Actus Animi

17:55 - UKEMI Judo - pokaz judo

18:05 - ZESPÓŁ PIEŚNI I TAŃCA „WOLBROMIACY”

18:15 - ZUMBA Wolbrom oraz

Stowarzyszenie Motocykliści Wolbromscy

18:30 - KTO DA WIĘCEJ? - LICYTACJE

19:00 - ZESPÓŁ JURASI - Zespół związany z

Jurą Krakowsko Częstochowską

20:00 - Światełko do nieba

 

Zapraszamy dzień wcześniej na wydarzenia pod Domem Kultury

DARMOWA PROFILAKTYKA

CYTOBUS na rzecz 32 Finału WOŚP sztab Wolbrom – darmowe badania cytologiczne z wolontariuszami WOŚP

MAMMOBUS – BEZPŁATNE BADANIA w ramach profilaktyki

DENTOBUS – DARMOWA PROFILAKTYKA

 

SOBOTA 27.01.2024, godz 14:30 przed Domem Kultury w Wolbromiu

WSPÓLNY TANIEC POLONEZA

 

Patronat nad imprezą – Burmistrz Adam Zielnik

Siedziba sztabu – Dom Kultury w Wolbromiu

 

 

Sponsorzy:

FTT WOLBROM

ZMK WOSTAL

SUMIRIKO POLAND

LINTER GROUP

EWMET Ewa i Zbigniew Zaręba

PPU STOREM

ZAKŁADY KABLOWE BITNER

INTERKRĄŻ, MST GROUP

PAREN wszystko dla okien

PIZZERIA GRAFFITI

WŁOSKIE BISTRO

LEVIATAN - Wolbrom Zachęta

HURTOWNIA GASPARO - Marek Rams, Kąpiele Wielkie

WYROBY MIĘSNE ZE SMOLENIA Latacz Marek

ZAKŁAD RZEŹNICZO-WĘDLINIARSKI Tomasz Wojtylas

COM 4 YOU - Mirosław Pandel

PIEKARNIA NA ROGU - Monika Nizińska, Wolbrom

U JACKA PIEKARNIA - Jacek Haberka, Wolbrom

PIEKARNIA-CUKIERNIA - Purzycki Marek

PIEKARNIA MARZEC - Zarzecze

PIEKARNIA NA ROKU - Monika Nizińska

PIEKARNIA I CUKIERNIA ZŁOTY RÓG

WARZYWNIAK PATRYK KOTNIS

Dział: Wolbrom
piątek, 19 styczeń 2024 08:13

Kultura dla Seniora

 

W niedzielę 21 stycznia br. o godz. 19:00, w Bazylice Grobu Bożego w Miechowie, w ramach programu „Kultura dla Seniora”, odbędzie się koncert z udziałem artystów Filharmonii im. K. Szymanowskiego w Krakowie.

Honorowy Patronat nad wydarzeniem objęła Iwona Gibas – członek zarządu Województwa Małopolskiego.

 

Wstęp bezpłatny. Serdecznie zapraszamy wszystkich seniorów z rodzinami.

Dział: Miechów
Etykiety
czwartek, 28 grudzień 2023 08:08

„Mówiąc książkami” z drugim człowiekiem

 

Ruszyła kolejna edycja kampanii społecznej promującej czytelnictwo jako formę wolontariatu. Wiele projektów zachęca do czytania książek i informuje o pozytywnym wpływie tego pożytecznego nawyku. Jeśli chodzi jednak o zachęcanie do czytania drugiemu człowiekowi w służbie wolontariatu, jest to pierwsza tego typu inicjatywa.

 

a wolontariackie i różnego rodzaju programy wsparcia mają bardzo bogatą ofertę w kontekście formy spędzania czasu z drugą osobą. Organizowane są wieczory z planszówkami, różnego rodzaju warsztat artystyczne, czy po prostu zwykła/niezwykła zabawa. Pomysłów i form pomocy jest całe spectrum. Nie każdy jednak przejawia talenty muzyczne, plastyczne czy jest na tyle komunikatywny, że potrafi podbić serca tłumów. Czasami też osoby (szczególnie seniorzy) potrzebujące wsparcia nie oczekują wielkich atrakcji. Wystarczy im sama obecność drugiego człowieka, krótka rozmowa. W tym przypadku sprawdzi się również: czytanie. Każda lektura pozwala przenieść się na chwilę do innego świata i oderwać od codziennych realiów.

Fakt, że czytanie ma korzystny wpływ na rozwój emocjonalny i społeczny potwierdza wiele badań i raportów. Dotychczas, w kwestii walorów wynikających z czytania podkreślano głównie aspekty o charakterze poznawczo-neurologicznym, mówiące o tym, że czytanie poszerza naszą wiedzę, wzbogaca słownictwo, stymuluje umysł, ćwiczy pamięć i uwagę. Okazuje się jednak, że równie ważny, a nawet ważniejszy (!) jest aspekt dotyczący wpływu czytelnictwa na rozwój inteligencji emocjonalnej, nawiązywanie i pogłębianie relacji. Czytanie pomaga zrozumieć – siebie, innych i świat. – Od zawsze czytałam książki. To był mój ukochany, wyśniony świat, do którego mogłam się przenieść w każdej chwili. Jednak z czasem mam i mniej siły i oczy odmawiają mi posłuszeństwa. Dlatego często zapraszam wolontariuszy, którzy po prostu czytają za mnie. Czasami wybieram ulubione fragmenty znanych lektur, a innym razem otwieram się na proponowane nowości. Jestem wdzięczna, że mogę posłuchać tych historii i spędzić czas z drugą osobą. Wówczas samotność nie doskwiera aż tak bardzo. – wyznaje p. Jadwiga lat 78, mieszkanka warszawskiej Pragi.

Jak widać czytanie to wspaniały pomysł na spędzenie czasu z drugą osobą. Każde słowo niesie dobro, zbliża nas do siebie i sprawia, że nawet w realnym świecie nikt nie czuje się samotny.

Więcej na temat kampanii znajduje się na stronie: mowiacksiazkami.pl



Dział: Bez kategorii
Etykiety

 

W ramach obchodów Jubileuszu 60-lecia działalności Polskiego Stowarzyszenia na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną, WTZ w Lgocie Wolbromskiej, przy współpracy z OREW w Wolbromiu, zorganizowali Ogólnopolski Konkurs Fotograficzny pt. „Moje życie, mój czas”. Wzięło w nim udział 39 ośrodków z całej Polski, z których nadesłano 70 zdjęć zgodnych z tematem.

Na uroczyste ogłoszenie wyników, które miało miejsce 24 listopada w wolbromskim OREW, wśród zaproszonych gości znaleźli się m.in.: Anna Dziąsko – członek Zarządu Głównego PSONI w Warszawie, Marta Statuch – dyrektor MOPS w Wolbromiu, która w tym dniu reprezentowała również burmistrza Adama Zielnika oraz Magdalena Sołtysik, Beata Adamska i Piotr Gamrot, jako delegaci Starostwa Powiatowego w Olkuszu, długoletni proboszcz parafii pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Wolbromiu, ks. Tadeusz Maj, a także pierwszy przewodniczący zarządu wolbromskiego koła (1996-2004) Jacek Wolański, członkowie zarządu – Andrzej Haberka (2000-2010) i Waldemar Nowak (2000-2007).

W tym roku nadesłane na konkurs fotografie oceniali: Anna Kurczek, Tadeusz Żurek oraz Tomasz Witecki, którzy wybrali najciekawsze – ich zdaniem – zdjęcia, podkreślając przy okazji wysoki poziom wszystkich. Oto laureaci tegorocznego konkursu:

miejsce I – Artur Pawłowski, ŚDS w Mielęcinie

miejsce II – Elżbieta Pędrakowska, WTZ w Dobrym Mieście

miejsce III – Justyna Szczepańska, WTZ w Hrubieszowie

wyróżnienia:

Sebastian Lasoń, COM w Strzeżowie, PSONI Koło w Miechowie

Rafał Józefek, WTZ w Lublinie

Grzegorz Perek, WTZ w Lgocie Wolbromskiej

Wiktoria Skrzyniarz, NSPP, PSONI Koło w Kielcach

Jakub Płóciennik, PSONI Koło w Zgierzu

Grzegorz Nowosad, ŚDS w Policach

Michał Brychcy, WTZ w Grodzisku Wielkopolskim

Wiktoria Gregorczyk, WTZ w Rykach

W tym dniu miało miejsce także wręczenie medali „Fideliter et Constanter” („Wiernie i Wytrwale”), dla wieloletnich i zasłużonych pracowników wolbromskiego koła PSONI. Wśród uhonorowanych w ten sposób znaleźli się: Zbysław Owczarski – członek Zarządu Głównego PSONI, członek Zarządu PSONI Koło w Wolbromiu, członek Małopolskiej Wojewódzkiej Społecznej Rady ds. Osób Niepełnosprawnych, Iwona Musiałowska – główna księgowa PSONI Koło w Wolbromiu oraz Sebastian Sierka – kierownik Warsztatu Terapii Zajęciowej w Lgocie Wolbromskiej PSONI Koło w Wolbromiu. Wręczane wraz z medalami okolicznościowe adresy opisywały bogatą działalność i zasługi wszystkich wyróżnionych, a sala dodatkowo nagrodziła ich trud gromkimi oklaskami.

Na zakończenie jubileuszowego spotkania umiejętności aktorskie zaprezentowali wychowankowie OREW-u, w pięknie przygotowanym przedstawieniu pt. „Słowik”, na podstawie bajki Andersena.

Po zakończeniu oficjalnej części uroczystości był czas na oglądanie wystawy wszystkich nadesłanych prac fotograficznych, na rozmowy i wymianę doświadczeń.

Więcej zdjęć z uroczystości - w naszej GALERII.

 

Dział: Wolbrom

 

Stało się już tradycją, że Stowarzyszenie Miłośników Odnowy Zabytków, wspólnie z Urzędem Gminy i Miasta w Miechowie, wydaje kalendarz na nadchodzący rok, który promuje rodzimych artystów. Przez kilka ostatnich lat jego karty wypełniała twórczość Janiny Bergander, której obrazy i poezja opisywały pory roku i kolejne miesiące. Niestety, ta wybitna miechowianka odeszła od nas 19 maja...

 

Kalendarz na rok 2024 zdobić będzie twórczość artystyczna Barbary Cichoń – także rodowitej miechowianki, która na swych obrazach i wierszach ukazuje piękno Ziemi Miechowskiej. Jej twórczość prezentowana był na 26 wystawach indywidualnych i zbiorowych, m.in. w Powiatowej i Miejskiej Bibliotece Publicznej w Miechowie, Dworku Białoprądnickim i Pałacu Sztuki w Krakowie, w Galerii „U Jaksy”, placówkach kulturalnych w Sosnowcu, Nowej Hucie oraz na terenie powiatu miechowskiego, w szkołach i przedszkolach. Dorobek literacki artystki to sześć tomików poezji, których fragmenty znaleźć można na kartach kalendarza.

Pani Barbara jest członkiem krakowskiego Stowarzyszenia Twórczego Artystyczno – Literackiego, Stowarzyszenia Plastyków Ziemi Krakowskiej, a także – od 23 lat – Stowarzyszenia Miłośników Odnowy Zabytków i od dwóch lat Towarzystwa Przyjaciół Sztuki w Miechowie.

Listopad w kalendarzu na rok 2024 zdobi taki oto fragment wiersza Barbary Cichoń:

Zamieszkał wokoło wieczór

ptaki już nie śpiewają

tylko myśli wciąż poszukują

wolności w pięknie świata...”

Kalendarz rozprowadzany jest przez członków Stowarzyszenia Miłośników Odnowy Zabytków w Miechowie, można go też nabyć w sklepie artystycznym koło Bazyliki.

 

Dział: Miechów
Etykiety