Reklama

czwartek, 31 marzec 2022 20:35

V Otwarty Turniej Regionalny OYAMA Karate w Kumite i Kata o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Wolbrom Wyróżniony

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
|||||||||||| ||||||||||||

26 marca, w hali sportowej na osiedlu Łokietka w Wolbromiu, odbył się V Otwarty Turniej Regionalny OYAMA Polskiej Federacji Karate w Kumite i Kata o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Wolbrom. W zawodach wystartowało 294 zawodników, reprezentujących 16 ośrodków. Organizatorem Turnieju był Jurajski Klub OYAMA Karate w Wolbromiu, na czele z sensei Kazimierzem Skalniakiem 4 dan.

W ceremonii otwarcia udział wzięli: Lidia Gądek – posłanka na Sejm VII i VIII kadencji i prezes WOL-MED w Wolbromiu, Agnieszka Gołębiowska-Karoń – reprezentująca burmistrza Adama Zielnika, Stanisław Tomasz Kołodziej – dyrektor ZSP w Wolbromiu.

Sędzią głównym zawodów był shihan Mirosław Osika 5 dan (Kraków). Jego asystentami byli: Marta Skalniak (Wolbrom), sensei Kinga Skalniak 1 dan (Wolbrom), Grzegorz Furgaliński (Zadroże), Jakub Liszkowski (Kraków). Opiekunem zawodników Jurajskiego Klubu była sensei Weronika Furman 1 dan, funkcję sędziego bocznego kumite i kata pełnił sensei Grzegorz Furgaliński 1 dan.

Obowiązki sędziów maty pełnili: sensei Anna Kołodziej-Plewka 4 dan (Lubliniec), sensei Danuta Fyda-Granek 4 dan (Tychy), sensei Rafał Czopek 4 dan (Brzeszcze), sensei Jarosław Hebda 4 dan (Wieliczka), sensei Bartosz Pajdak 4 dan (Sosnowiec), sensei Dariusz Hachaj 3 dan (Tarnów).

Patronat medialny nad zawodami sprawowały: Wieści Wolbromskie, Gazeta Olkuska, Gwarek Olkuski. Opiekę medyczną sprawowało Centrum Medycznemu WOL-MED w Wolbromiu.

W zawodach wzięli udział zawodnicy z następujących ośrodków: Sosnowiec, Kraków Koyama, Tarnów, Brzeszcze, Kraków KAS, Wieliczka, Katowice, Tychy, Lubliniec, Herby, Kalwaria Zebrzydowska, Proszowice, Racławice, Milówka, Olkusz, Wolbrom.

Turniej został dofinansowany przez UMiG Wolbrom oraz Jurajski Klub OYAMA Karate w Wolbromiu.

WYNIKI

Konkurencja: KATA Białe pasy: dzieci młodsze, chłopcy

1. Dominik Sikora, Katowice

2. Tomasz Pilszak, Wolbrom

3. Piotr Pastuszak, Olkusz

 

Dziecko, OPEN

1. Michalina Banasik, Wolbrom

2. Maja Cienciała, Tychy

3. Nikodem Kania, Olkusz

 

Dziecko starsze, dziewczęta

1. Karolina Strzempa, Tychy

2. Natalia Radoń, Kalwaria Zebrzydowska

3. Aleksandra Michoń, Tarnów

 

Młodzik, OPEN

1. Julia Pietrucha, Katowice

2. Filip Buba, Katowice

3. Mateusz Drumlak, Katowice

 

Kadet, OOPEN

1. Sandra Tissler, Tychy

2. Jakub Szykowny, Lubliniec

3. Lena Łatoń, Kalwaria Zebrzydowska

 

Juniorki młodsze

1. Hanna Gudowska, Proszowice

2. Olga Taratuta, Brzeszcze

3. Natalia Nowakowska, Olkusz

 

Juniorki i Juniorzy

1. Kinga Świsz, Milówka

2. Zuzanna Duda, Olkusz

3. Alan Fiuk, Olkusz

 

Makiwara – praca na tarczy dzieci, OPEN

1. Nikola Palusińska, Wolbrom

2. Maksymilian Palusiński, Wolbrom

3. Antoni Piątek, Olkusz

 

Konkurencja KATA Kolorowe pasy: dziecko, dziewczęta

1. Anna Granek, Tychy

2. Natalia Ścibisz, Wieliczka

3. Daria Piętoń, Brzeszcze

 

Dziecko starsze, OPEN

1. Aleksandra Rokita, Wieliczka

2. Maja Dziedzić, Wieliczka

3. Hanna Wojtaszewska, Olkusz

 

Dziecko starsze, chłopcy

1. Karol Domagała, Wieliczka

2. Oliwier Panek, Tychy

3. Maciej Lubos, Lubliniec

 

Młodzik, dziewczęta

1. Adrianna Rajpold, Kraków KAS

2. Marcelina Sowa, Sosnowiec

3. Nikola Stagraczyńska, MKSK Kraków

 

Młodzicy

1. Krystian Owsikowski, Lubliniec

2. Bartosz Pilszak, Wolbrom

3. Bartosz Palusiński, Wolbrom

 

Młodziczki

1. Martyna Gertner, Wieliczka

2. Lena Rumpel, Katowice

3. Anna Hyzopska, Tychy

 

Kadetki

1. Aleksandra Zięcina, Wolbrom

2. Maja Fliśnik, Wieliczka

3. Magda Świtała, Sosnowiec

 

Kadeci, grupa 1

1. Jakub Pulsakowski, Wieliczka

2. Kacper Warzecha, Kraków KAS

3. Maxymilian Jachna, Kraków KAS

 

Kadeci, grupa 1

1. Wiktoria Wawrzko, Tychy

2. Dominika Kapała, Tychy

3. Alicja Świerkot, Tychy

 

Juniorki młodsze, grupa 1

1. Michalina Domider, Tychy

2. Aleksandra Opach, MKSK Kraków

3. Beata Bentlejewska, Tychy

 

Juniorki młodsze, grupa 2

1. Marta Kurzak, Tychy

2. Kalina Tomczyk, Sosnowiec

3. Marta Mazur, MKSK Kraków

 

Juniorzy młodsi

1. Krzysztof Taratuta, Brzeszcze

2. Antoni Siwiecki, Wolbrom

3. Sebastian Tadrała, Brzeszcze

 

Juniorki

1. Marika Sasnal, Wieliczka

2. Paula Kozak, Tychy

3. Julita Stachoń, Kalwaria Zebrzydowska

 

Juniorzy – gala

1. Gabriel Biernacki, Tychy

2. Jakub Lubos, Lubliniec

 

Juniorki starsze i Juniorzy starsi

1. Natalia Duda, Tychy

2. Julia Piętoń, Brzeszcze

3. Szymon Liszka, Tarnów

 

Seniorki – gala

1. Karolina Białoń, Milówka

2. Agata Makowska, Wolbrom

 

KOBUDO: Juniorki, grupa 1

1. Michalina Domider, Tychy

2. Marta Kurzak, Tychy

3. Beata Bentlejewska, Tychy

 

Juniorki, grupa 2

1. Aleksandra Miska, Olkusz

2. Alicja Pastusiak, Katowice

3. Aleksandra Opach, MKSK Kraków

 

Juniorzy – gala

1. Paweł Herzog, Katowice

2. Jan Tracz, Wolbrom

 

Juniorki starsze i Juniorzy starsi

1. Natalia Duda, Tychy

2. Gabriel Biernacki, Tychy

3. Szymon Liszka, Tarnów

 

Seniorki – gala

1. Karolina Białoń, Milówka

2. Agata Makowska, Wolbrom

 

Konkurencja: LEKKI KONTAKT, dzieci, chłopcy do 25 kg – gala

1. Piotr Gudowski, Proszowice

2. Jeremi Galus, Proszowice

 

Dzieci, chłopcy do 30 kg

1. Karol Domagała, Wieliczka

2. Jakub Bochenek, Wieliczka

3. Jakub Krawczyk, Katowice

 

Dzieci, chłopcy do 35 kg

1. Oliwier Panek, Tychy

2. Karol Zdeb, Tarnów

3. Maciej Kostrzewa, Tarnów

 

Dzieci, chłopcy do 40 kg

1. Maciej Bochenek, Wieliczka

2. Piotr Chwała, Herby

3. Oskar Płatek, Wieliczka

 

Dzieci, chłopcy powyżej 40 kg – gala

1. Kajetan Stefański, Kraków KAS

2. Kornel Stefański, Kraków KAS

 

Młodzicy, do 30 kg

1. Maxymilian Jachna, Kraków KAS

2. Adam Zapior, Wieliczka

3. Eryk Skowron, Wieliczka

 

Młodzicy, do 35 kg

1. Maksymilian Tomasiak, Wieliczka

2. Maksymilian Hara, Wieliczka

3. Andrzej Sierpiński, Wolbrom

4. Feliks Zbroja, Kraków KAS

 

Młodzicy, do 40 kg

1. Olgierd Niewiara, Olkusz

2. Michał Janoszka, Wieliczka

3. Igor Kasprzak, Herby

 

Młodzicy, do 50 kg

1. Kacper Warzecha, Kraków KAS

2. Kamil Sularczyk, Katowice

3. Bartosz Saramak, Kraków KAS

 

Młodzicy, powyżej 50 kg

1. Maciej Szędzielorz, Wieliczka

2. Kacper Rosiek, Wieliczka

3. Jakub Początek, Tarnów

 

Młodzicy, do 40 kg

1. Michał Moskała, Wieliczka

2. Bartosz Palusiński, Wolbrom

3. Franciszek Marzec, MKSK Kraków

 

Młodziczki, do 35 kg

1. Wiktoria Wawrzko, Tychy

2. Martyna Gartner, Wieliczka

3. Lena Rumpel, Katowice

 

Młodziczki, do 40 kg

1. Maja Fliśnik, Wieliczka

2. Liliana Sasnal, Wieliczka

3. Jagoda Kostrzewa, Tarnów

 

Juniorzy młodsi, do 40 kg

1. Jakub Chrząścik, Sosnowiec

2. Kacper Marszałek, Olkusz

3. Kacper Zapiór, Wieliczka

 

Juniorzy młodsi, do 45 kg

1. Tobiarz Ryś, Katowice

2. Szczepan Stachowicz, Katowice

3. Szymon Palusiński, Wolbrom

 

Juniorzy młodsi, do 50 kg

1. Paweł Ksoń, Herby

2. Grzegorz Sadowski, Sosnowiec

3. Wiktor Ślepuchow

 

Juniorzy młodsi, do 55 kg

1. Krystian Biegański, Wieliczka

2. Maciej Krzemień, Sosnowiec

3. Radosław Kowalik, Wieliczka

 

Juniorzy młodsi, powyżej 55 kg

1. Igor Cierpioł, Herby

2. Ignacy Wrona, Tarnów

3. Łukasz Kociełko, Sosnowiec

 

Juniorki Młodsze, do 45 kg

1. Michalina Domider, Tychy

2. Aleksandra Miska, Olkusz

3. Aleksandra Opach, MKSK Kraków

 

Juniorki młodsze, do 50 kg

1. Karolina Kozak, Brzeszcze

2. Amelia Kobierska, Tychy

3. Zuzanna Kołodziej, Katowice

 

Juniorki młodsze, do 55 kg – grupa 1

1. Lena Świentek, Katowice

2. Anna Barwa, Sosnowiec

3. Agata Tomaszewska, Sosnowiec

 

Juniorki młodsze, do 55 kg – grupa 2

1. Maja Kadłuczka, Sosnowiec

2. Amelia Skubij, Sosnowiec

3. Aniela Franczyk, Tarnów

 

Juniorki młodsze, powyżej 55 kg – gala

1. Hanna Grychman, Katowice

2. Julia Olszówka, Katowice

 

Konkurencja: SEMI-KNOCKDOWN, Juniorzy, do 55 kg – gala

1. Michał Lorenc, Wieliczka

2. Danil Shevczenko, MKSK Kraków

 

Juniorzy, do 60 kg

1. Tymoteusz Stala, Tychy

2. Kacper Zapała, Kraków KAS

 

Juniorzy do 70 kg

1. Gabriel Biernacki, Tychy

2. Maksymilian Liana, MKSK Kraków

3. Jakub Lutyński, Sosnowiec

 

Juniorzy, pow. 70 kg – gala

1. Jan Czapor, Sosnowiec

2. Hubert Fira, Olkusz

 

Juniorki, do 55 kg

1. Marika Sasnal, Wieliczka

2. Paula Kozak, Tychy

3. Martyna Siwy, Sosnowiec

 

Juniorki, do 60 kg

1. Barbara Książek, Tychy

2. Anita Bałuka, Kraków KAS

3. Zofia Bąk, Sosnowiec

 

Juniorzy starsi, do 70 kg

1. Olaf Niewiara, Olkusz

2. Szymon Liszka, Tarnów

3. Mikołaj Stala, Tychy

 

Juniorzy starsi, pow. 80 kg – gala

1. Mateusz Chrobok, Tychy

2. Jan Kłosowicz, MKSK Kraków

 

Juniorki starsze, do 60 kg

1. Oliwia Nowakowska, Sosnowiec

2. Oliwia Doległo, Sosnowiec

3. Zofia Dec, Kraków KAS

 

Juniorzy do 70 kg

1.Winiarski Jan, Rzeszów

2. Omelko Kacper, Jelenia Góra

3. Lebioda Mateusz, Radom

 

Juniorzy starsi, do 60 kg – gala

1. Mikołaj Sieńko, Sosnowiec

2. Radosław Grabowski, Katowice

 

Najlepsza Zawodniczka w kata – Natalia Duda 3 kyu (Tychy). Najlepsza zawodniczka w kumite – Barbara Książek 5 kyu (Tychy).

Czytany 296 razy Ostatnio zmieniany czwartek, 31 marzec 2022 20:41