Napisał
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Powitali wiosnę

W sobotę, 21 marca, Sekcja Rowerowa CKiS w Miechowie w ramach Rowerowego Powitania Wiosny zorganizowała Zawody w jeździe indywidualnej na czas na dystansie 12 km – „Bycza Czasówka’ 2015”.
W zawodach ze startem w Bukowskiej Woli, a metą w Kalinie Rędziny, wzięło udział 47 osób. Zwyciężył krakowianin Krzysztof Weberbauer, który czasem przejazdu 17 minut 48 sekund zdeklasował rywali. Drugi był Witold Jagocki, a trzeci Bartosz Sikora. Najlepszą zawodniczką wśród kobiet była Ewa Sikora (20:55,57).

Zawody zdaniem uczestników, jak i obserwatorów, były bardzo dobrze przygotowane, a rywalizacja stała na najwyższym poziomie. Miechowianie nie zawiedli. W kategorii wiekowej M1 zwyciężył Adam Miłek z Charsznicy, który zajął bardzo wysokie 6. miejsce Open, w kategorii wiekowej M4 triumfował Jacek Kozioł, a w M5 - Wojciech Małodobry.
Najlepszym kolarzem w kategorii rowerów MTB okazał się Jarosław Skrobisz.
Bardzo dobrze w tak doborowym towarzystwie wypadli przedstawiciele młodego pokolenia. Ewa Miłek z Charsznicy odnotowała zaledwie 3-minutową stratę do liderki, zajmując ostatecznie bardzo wysokie 5. miejsce wśród kobiet, natomiast najmłodszy uczestnik zawodów - Jakub Gajos startując jako jedyny w swojej kategorii wiekowej „wykręcił” 44. czas przejazdu Open, uzyskując wynik poniżej 45 minut.