Reklama

poniedziałek, 13 luty 2023 08:21

Nadal nie ma przejścia dla pieszych na ul. Miechowskiej Wyróżniony

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
||| |||

 

Sklep dla zmotoryzowanych?

 

Gdy dwa lata temu przy ul. Miechowskiej w Wolbromiu otwierał się kolejny duży sklep, należący do znanej i rozwijającej się sieci, pisaliśmy o problemach z przejściem przez ulicę w tym miejscu. Pawilon bowiem usytuowany jest naprzeciw osiedla Łokietka i jego mieszkańcy, by zrobić zakupy, muszą pokonać ruchliwą drogę, na której nie namalowano pasów. Być może nasz artykuł wpłynął na decydentów, bowiem niedługo potem na jezdni zamontowano progi zwalniające. Dobre i to – poprawiło się nieco bezpieczeństwo pieszych, ale pasów jak nie było, ta nie ma...

 

- Moja mama nie ma szans dostać się do tego sklepu – mówi jeden z naszych Czytelników. - Nie dość, że nie ma przejścia dla pieszych, to jeszcze po stronie osiedla jest rów, który dla niej jest nie do pokonania. Nie da się tego jakoś rozwiązać? – pyta.

Podobne pytania stawialiśmy we wrześniu 2021 roku. Wtedy udało nam się ustalić, że ulica Miechowska, kiedyś droga wojewódzka, po oddaniu pierwszych odcinków południowej obwodnicy Wolbromia, została przekazana w użytkowanie powiatowi. Ten z kolei podjął uchwałę, na mocy której przekazał ją... gminie.

Burmistrz Adam Zielnik zaskarżył decyzję do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego, który podzielił jego punkt widzenia i stwierdził nieważność uchwały RP. Powiat rozpoczął jednak całą procedurę od nowa i po raz drugi podjął uchwałę podobnej treści. Gmina znowu ją zaskarżyła i sprawa trafiła znowu do WSA.

Przepychanka ta jest dość niepoważna, bowiem wygląda na to, że ulica Miechowska jest jakimś „kukułczym jajem”, którego nikt nie chce. A mieszkańcy cierpią. Im bowiem jest wszystko jedno kto będzie zarządzał drogą, byle nie miała dziur i normalne przejście dla pieszych. A warto byłoby pomyśleć też o odcinku chodnika. Tak się bowiem składa, że do wspomnianego sklepu nie dość, że nie można dojść od strony osiedla, to jeszcze nie sposób dotrzeć do niego po drugiej stronie ulicy, gdyż nie ma tam chodnika! Jak wyraził się nasz rozmówca – zakupy może robić w nim właściwie tylko klient zmotoryzowany. A chyba nie o to chodzi?

Burmistrz informuje, że UMiG w Wolbromiu czyni starania, by – nie czekając na rozstrzygnięcie sądów – przejście dla pieszych w tym miejscu zbudować. Zebrano już raz oferty wykonawców, ale były tak wysokie, że żadnej umowy nie podpisano. Zapewnia, że zaproszenie do złożenia ofert będzie w najbliższym czasie przygotowane ponownie. Miejmy nadzieję, że tym razem oferenci zejdą z ceny i długo oczekiwane przejście wreszcie powstanie.

Dla wygody i bezpieczeństwa pieszych.

Czytany 608 razy Ostatnio zmieniany poniedziałek, 13 luty 2023 08:24