Reklama

wtorek, 11 kwiecień 2023 07:05

Nietrzeźwi na drogach powiatu miechowskiego Wyróżniony

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
||| |||

 

Miechowscy policjanci zatrzymali trzech nietrzeźwych kierowców, w tym dwóch z sądowymi zakazami prowadzenia pojazdów mechanicznych. Jeden z nich miał ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie. Zgodnie z kodeksem karnym za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi do 2 lat pozbawienia wolności, natomiast za złamanie sądowego zakazu do lat 5.

 

W poniedziałek (03.04.br.) policjanci miechowskiej drogówki zatrzymali do kontroli drogowej 30-letniego kierowcę Peugeota. Badanie stanu trzeźwości wykazało ponad dwa i pół promila alkoholu w jego organizmie. Po sprawdzeniu w policyjnych systemach okazało się również, że posiada on dwa sądowe zakazy prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych za te same przestępstwa oraz decyzję o dożywotnim cofnięciu uprawnień do kierowania pojazdami. W samochodzie, oprócz kierowcy, znajdowało się jeszcze trzech pasażerów, którzy również byli pod wpływem alkoholu.

Dwa dni później, w środę (05.04.br.), policjanci z Posterunku Policji w Racławicach zatrzymali nietrzeźwego kierowcę Audi. 26-latek miał prawie promil alkoholu w organizmie. Posiadał on również sądowy zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych za wcześniejsze kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości. Ponadto, samochód którym się poruszał, nie posiadał obowiązkowego ubezpieczania.

Z kolei w czwartek (06.04.br.) dyżurny miechowskiej komendy otrzymał informację, że w miejscowości Karczowice nietrzeźwy kierujący BMW wjechał do przydrożnego rowu. Świadkowie zdarzenia odebrali mężczyźnie kluczyki od pojazdu i uniemożliwili dalszą jazdę. Przybyli na miejsce policjanci zastali za kierownicą 49-letniego mężczyznę. Badanie stanu trzeźwości wykazało ponad dwa promile alkoholu w jego organizmie. Mężczyzna stracił już prawo jazdy, a za popełnione przestępstwo odpowie przed sądem.

 

Zgodnie z kodeksem karnym, za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi do 2 lat pozbawienia wolności, natomiast za złamanie sądowego zakazu do lat 5.

Czytany 1093 razy Ostatnio zmieniany wtorek, 11 kwiecień 2023 07:12