Wydrukuj tę stronę
niedziela, 24 kwiecień 2022 19:14

Karmelitanki z Wolbromia potrzebują pomocy Wyróżniony

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
||| |||

 

Stary piec CO w domu Zgromadzenia Sióstr Karmelitanek Dzieciątka Jezus w Wolbromiu wymaga wymiany. Aby siostry mogły przetrwać kolejną zimę, muszą kupić nowy. We własnym zakresie nie mają szans tego zrobić. Koszt inwestycji wysoce przekracza ich skromne możliwości. Ufają jednak, że dzięki Bogu i pomocy dobrych ludzi, uda się im wyjść z tej opresji…

Kilka słów dla tych, którzy nas bliżej nie znają

Siostry Karmelitanki Dzieciątka Jezus modlą się i pracują w Wolbromiu już blisko 95 lat. Na przestrzeni tego czasu starałyśmy się jak najlepiej służyć Panu Bogu i ludziom. Siostry, które na swój skromny byt zarabiały na przestrzeni lat w lokalnym środowisku jako katechetki, nauczycielki, szwaczki czy pielęgniarki, zawsze spotykały się z życzliwością i ofiarnością wolbromian. Naszą dewizą jest otwartość na ludzkie potrzeby i, w miarę skromnych możliwości, zawsze staramy się bezinteresownie pomagać potrzebującym.

Od wielu lat w naszym domu prowadzimy Ochronkę „Betlejem” – świetlicę środowiskową, gdzie opiekę, wsparcie i bezpieczeństwo, którego często brakuje w rodzinnym domu, znajdują dzieci z trudnych środowisk. Kiedy przyszła taka potrzeba, przyjęłyśmy pod swój dach również dzieci, które trafiły do Wolbromia, uciekając przed wojną na Ukrainie. Teraz, w domu zakonnym przy Mariackiej, wspólnie z polskimi koleżankami i kolegami uczą się, bawią i integrują w życzliwej atmosferze, choć na chwilę zapominając o przeżytych traumach.

Tym razem to nie wystarczy

Na nową kotłownię i kaloryfery potrzebna jest suma, której nie uda się nam pozyskać tylko od najbliższych. Ze względu na przepisy, jako zgromadzenie zakonne nie możemy niestety liczyć na dotacje państwowe. Dlatego właśnie, zdając sobie sprawę, że czasy nie są łatwe, ośmielamy się prosić Państwa o pomoc w zbiórce środków finansowych na ten ważny dla nas cel.

Liczy się każdy datek, każda, nawet najmniejsza kwota. Jeżeli włączy się wystarczająco dużo ludzi dobrej woli, uda się nam przetrwać i kontynuować nasze skromne wolbromskie dzieło – mieszkające w naszym domu siostry oraz nasi mali podopieczni nie będą marzli w czasie kolejnej zimy.

Wpłać na zrzutkę, link: https://zrzutka.pl/efv96x?fbclid=IwAR2JqMHmXhl_mdku68iyC44h5MBJ-aHl4AfL5HJ0U3tT4H08ZaaxCDrC96g

Czytany 704 razy Ostatnio zmieniany niedziela, 24 kwiecień 2022 19:16