Reklama

wtorek, 21 marzec 2023 16:53

Komisja konkursowa wybrała kandydatkę na dyrektora Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Wolbromiu Wyróżniony

Oceń ten artykuł
(3 głosów)
||| |||

 

Wszystko wskazuje na to, że w najbliższym czasie będziemy świadkami, pierwszej od 23 lat, zmiany na stanowisku dyrektora Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Wolbromiu. Burmistrz Adam Zielnik poinformował o zakończeniu procedury naboru. Nie wiadomo jeszcze tylko kiedy nowa pani dyrektor obejmie swe obowiązki.

 

14 marca, powołana zarządzeniem burmistrza, komisja rekrutacyjna do przeprowadzenia procedury naboru na stanowisko dyrektora Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Wolbromiu, podjęła decyzję o wyborze Marty Statuch. Jak czytamy w oficjalnym komunikacie – kandydatka w najwyższym stopniu spełniła wymagania określone w ogłoszeniu, ponadto przeprowadzona rozmowa kwalifikacyjna pokazała, że posiada niezbędną wiedzę, wykształcenie i doświadczenie zawodowe, co uzasadnia wybór.

Marta Statuch będzie trzecią osobą na stanowisku dyrektora wolbromskiego MOPS-u. Nowe obowiązki przejmie od Tadeusza Posełka, który przeszedł na emeryturę 24 lutego i od tego dnia pełni obowiązki dyrektora, do czasu przekazania ich swemu nastepcy. Funkcje tę sprawował nieprzerwanie przez ostatnie 23 lata.

Marta Statuch ma solidne wykształcenie związane z szeroko pojętą opieką społeczną oraz spore doświadczenie zawodowe. Ostatnio pracowała jako zastępca dyrektora Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Olkuszu oraz kierownik Punktu Interwencji Kryzysowej i Poradnictwa Specjalistycznego.

Jest absolwentką Liceum Ekonomicznego im. A.Kocjana w Olkuszu (kierunek: Finanse, Rachunkowość), w 2003 roku ukończyła Akademię Świętokrzyską w Kielcach na kierunku Pedagogika, Pedagogika Opiekuńcza i Pracy Socjalnej, w roku 2010 studia podyplomowe w Krakowskiej Akademii im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego (Organizacja Pomocy Społecznej), a cztery lata później także na Uniwersytecie Jagiellońskim (Kryzysy psychologiczne i interwencja kryzysowa). Pełniła m.in. funkcję kuratora społecznego w Sądzie Rejonowym w Olkuszu, mediatora sądowego w sprawach karnych, wykładowcy społecznego Akademia Nauk w Krakowie i w Łodzi, prowadziła liczne prelekcje i szkolenia. Lista kursów, seminariów, szkoleń i warsztatów, jakie ma na swym koncie, jest doprawdy imponująca i zajmuje dwie strony.

Pani Marta interesuje się pracą z ludźmi, psychologią społeczną, socjologią... słowem – człowiekiem, we wszystkich aspektach jego życia. Ma nadzieję, że posiadane doświadczenie w pracy, kierowaniu zespołem, zaangażowanie, skuteczność i znajomość przepisów prawa wniosą cenny wkład w rozwój Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Wolbromiu. Patrząc na jej wykształcenie i dotychczasową pracę można być pewnym, że zna specyfikę sektora budżetowego, zwłaszcza szeroko rozumianej pomocy społecznej.

 

Czytany 1841 razy Ostatnio zmieniany wtorek, 21 marzec 2023 16:56