Reklama

sobota, 11 marzec 2023 09:05

Gminne eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom” - Wierzchowisko, 7 marca 2023 r. Wyróżniony

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
||| |||

 

Po raz kolejny w Szkole Podstawowej w Wierzchowisku odbyły się gminne eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega Pożarom”. 7 marca, w konkursie mającym na celu popularyzowanie przepisów i kształtowanie umiejętności w zakresie ochrony ludności, ekologii, ratownictwa i ochrony przeciwpożarowej uczestniczyło 32 uczennic i uczniów ze szkół podstawowych z terenu gminy Wolbrom.

 

Konkurs składał się z dwóch części: pisemnej oraz ustnej i przeprowadzony został w dwóch kategoriach wiekowych. Wiedzę uczestników oceniało jury w składzie: przewodniczący – Paweł Papaj, sekretarz – Marta Gaweł, członkowie: Alicja Mańka, Mateusz Grojec i Marcin Pogłódek.

Jury po podliczeniu punktów postanowiło przyznać miejsca:

- w kategorii wiekowej klas I-IV szkół podstawowych:

1. miejsce – Maja Gaweł

2. miejsce – Lena Bielach

3. miejsce – Julia Kieca

4. miejsce – Jakub Mąkol

5. miejsce – Dominika Dziubdziela

6. miejsce – Anna Plata

w kategorii wiekowej klas V-VIII szkół podstawowych:

1. miejsce – Wiktoria Cupiał

2. miejsce – Kaja Gawron

3. miejsce – Marcel Rydzyk

4. miejsce – Anna Shrets

5. miejsce – Milena Ogonek

6. miejsce – Aleksandra Bielach

Do eliminacji powiatowych, które odbędą się 30 marca w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Olkuszu, zostali zakwalifikowani uczestnicy którzy zajęli I i II miejsce w danych grupach wiekowych tj.: Maja Gaweł, Lena Bielach, Wiktoria Cupiał i Kaja Gawron.

Zwycięzcom oraz wszystkim uczestnikom turnieju, dyplomy oraz nagrody rzeczowe w imieniu burmistrza Miasta i Gminy Wolbrom Adama Zielnika wręczył sekretarz MiG Waldemar Kolanko, wraz z dyrektor SP w Wierzchowisku Ewą Przyjemską–Kondziołką.

Burmistrz Miasta i Gminy Wolbrom Adam Zielnik wszystkim uczestnikom gratuluje wiedzy i osiągniętych wyników, a reprezentantom gminy Wolbrom w eliminacjach powiatowych życzy powodzenia. Opiekunom uczestników składa podziękowania za poświęcony czas i przygotowanie młodzieży do eliminacji gminnych.

Czytany 987 razy Ostatnio zmieniany sobota, 11 marzec 2023 09:08