Reklama

wtorek, 07 marzec 2023 20:14

Pijani kierowcy na terenie gminy Wolbrom Wyróżniony

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
||| |||

 

W ostatnich dniach policjanci dwukrotnie interweniowali wobec nietrzeźwych kierowców w Gołaczewach. Jeden z nich miał blisko 4 promile alkoholu w organizmie. Spowodował kolizję i uciekł z miejsca zdarzenia. Policjanci przypominają, że kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości jest przestępstwem.

Do zdarzenia doszło w sobotę, tj. 04.03. br., na parkingu przy jednym ze sklepów w Gołaczewach. 44-letni kierowca Opla wjechał w zaparkowanego Renaulta, po czym odjechał z miejsca zdarzenia. Kobieta, która była tego świadkiem, natychmiast powiadomiła o sytuacji policjantów. Mundurowi niezwłocznie udali się na poszukiwania nietrzeźwego kierowcy. Po kilkunastu minutach zauważyli jego samochód i zatrzymali go na ulicy Olkuskiej w Wolbromiu. Przeprowadzone przez policjantów badanie kierowcy wykazało, że mężczyzna ma prawie 4 promile alkoholu w organizmie. Ponadto 44-latek nie miał uprawnień do kierowania pojazdami mechanicznymi. Teraz odpowie karnie za swoje czyny. Grozi mu 2 lata odsiadki i nawet 15-letni zakaz prowadzenia pojazdów.

Do podobnego zdarzenia doszło tego samego dnia w godzinach wieczorowych również w Gołaczewach. Kierowca Forda, podczas wyprzedzania Renault, uderzył w ten samochód, który następnie wpadł do rowu. Jak się okazało kierowca Forda był nietrzeźwy. Badanie wykazało, że ma ponad 2 promile alkoholu w organizmie. 31-letni Białorusin został zatrzymany. Ranny w tym zdarzeniu został kierowca Renault, którego przewieziono do szpitala w Olkuszu z podejrzeniem urazu kręgosłupa. Na szczęście obrażenia mężczyzny nie były poważne i nie wymagał dalszej hospitalizacji.

Policjanci przedstawili zatrzymanemu zarzuty kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości i spowodowania kolizji. Sąd, w trakcie rozprawy przeprowadzanej w trybie przyspieszonym, wydał wobec obcokrajowca wyrok zakazujący mu prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych na okres 5 lat oraz zasądził grzywnę i świadczenie pieniężne w wysokości 13 tys. zł.

Przypominamy, że alkohol wpływa na funkcjonowanie organizmu człowieka. Jest to szczególnie niebezpieczne dla kierowców. Alkohol pogarsza koordynację ruchową, wzrokową, powoduje błędną ocenę odległości i prędkości. Pijani kierowcy to zagrożenie na drogach! Jeżeli podejrzewasz, że kierowca jest pijany – nie bądź obojętny, reaguj i powiadom o tym policję.

Czytany 845 razy Ostatnio zmieniany wtorek, 07 marzec 2023 20:38