Reklama

wtorek, 07 marzec 2023 14:02

NAJMŁODSI DLA ZIEMI - event ekologiczny w Domu Kultury Wyróżniony

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
||||| |||||

 

Pod hasłem NAJMŁODSI DLA ZIEMI 3 marca 2023 roku odbył się event ekologiczny dla najmłodszych uczniów szkół podstawowych z terenu Miasta i Gminy Wolbrom. W evencie zorganizowanym przez dyrektor Powiatowej Stacji Sanitarno Epidemiologicznej w Olkuszu Agatę Knapik oraz burmistrza Miasta i Gminy Wolbrom Adama Zielnika uczestniczyło ponad 350 osób.

Sala widowiskowa Domu Kultury w Wolbromiu po brzegi wypełniła się uśmiechniętymi dziećmi, którzy wzięli udział w ekologicznej mini-konferencji prowadzonej przez p. Agatę Knapik. Punktem kulminacyjnym wydarzenia był pokaz eko-mody. Wszyscy mieli możliwość podziwiania wspaniałych, ciekawych i pełnych fantazji strojów wykonanych z materiałów przeznaczonych do recyklingu. Ubiory były wspaniałe, zaś dodatki takie jak: nakrycia głowy, biżuteria oraz torebki zachwyciły oglądających. Dzieci - modele prezentowały swoje stroje jak najprawdziwsze gwiazdy, przechodząc po wybiegu i pozując do zdjęć. Przepiękne i pomysłowe stroje oraz kunszt ich wykonania oceniała komisja w składzie: burmistrz MiG Wolbrom Adam Zielnik, zastępca burmistrza Bożena Konieczna, przewodniczący Rady Miejskiej Bartłomiej Żurek, radna Agata Wójcik oraz przedstawicielki Wojewódzkiej Stacji Sanitarno - Epidemiologicznej w Krakowie Magdalena Droździk i Dominika Łatak-Glonek.

Konkurs na najlepszy strój wykonany z materiałów recyklingowych EKO-MODA

W konkursie EKO-MODY wzięło udział 22 uczennic i uczniów z 5 szkół podstawowych z terenu miasta i gminy Wolbrom: ZSP w Zarzeczu, ZSP w Wolbromiu, ZSP w Łobzowie, ZS w Wolbromiu i SP w Wierzchowisku.

Wyniki:

I miejsce: Laura Majda – kl. 3b ZSP w Wolbromiu

II miejsce: Antoni Chmura – kl. 3b ZSP w Wolbromiu

III miejsce: Filip Gawron – kl. 2 ZSP w Zarzeczu

Wyróżnienie: Weronika Woźniak – kl. 2b ZSP w Wolbromiu

Celem zorganizowanego przedsięwzięcia było propagowanie idei czystego środowiska i odpowiedzialnego gospodarowania odpadami wśród najmłodszych. Ponadto promowanie recyklingu oraz popularyzowanie wiedzy dotyczącej segregacji odpadów. Wspólne przygotowywanie eko-strojów zapewne przyczyniło się do rozwinięcia wyobraźni, kreatywności, pasji i twórczych poszukiwań zarówno u dzieci jak i rodziców.

Podczas eventu Inspektor Sanitarny Agata Knapik wraz z burmistrzem Adamem Zielnikiem oraz członkami komisji wręczyli ponadto dyplomy oraz nagrody rzeczowe laureatom X edycji konkursu plastycznego „Jesień w lesie grzyby niesie”.

Wyniki Powiatowego konkursu plastycznego „Jesień w lesie grzyby niesie” – X edycja

KATEGORIA ALBUM:

I miejsce: Katarzyna Kamionka – ZS-P w Zarzeczu

II miejsce: Joanna Zadęcka – SP Nr 10 w Olkuszu

KATEGORIA PLAKAT:

I miejsce ex aequo: Sylwia Bielak – SP w Wierzchowisku, Pola Grojec – SP w Dłużcu, Oliwia Strózik – ZS-P w Wolbromiu

II miejsce ex aequo: Emilia Sałek – SP Nr 4 w Olkuszu, Weronika Jedynak – SP Nr 1 w Bukownie, Paweł Mączka – SP w Kosmolowie

III miejsce ex aequo: Filip Kozik – OREW Wolbrom, Justyna Ciapa – OREW Wolbrom,
Wojciech Borowiec – SP w Dłużcu

KATEGORIA PRACA PRZESTRZENNA:

I miejsce ex aequo: Kamila Sojka – SP w Dłużcu, Laura Nowakowska – SP w Bolesławiu, Antoni Nocoń – SP w Jaroszowcu, Agata Szopa – ZS-P w Bydlinie

II miejsce ex aequo: Maja Piechulska – SP w Wierzchowisku, Melania Floryańska – SP Nr 1 w Olkuszu, Mikołaj Stach – ZS-P w Osieku

III miejsce ex aequo: Lena Pasich – ZS-P w Bydlinie, Oliwia Kubat – SP w Dłużcu, Zofii Dygas – SP w Kluczach

Wyróżnienia:

Kacper Lewandowski – ZS-P w Zarzeczu, Damian Iżak-Iżewski – OREW Wolbrom, Tomasz Wojno – OREW Wolbrom, Mateusz Gądek – OREW Wolbrom, Natalia Domagała – SP w Suchej, Natalia Gamrot – SP w Suchej, Jan Pęczek – SP w Suchej, Jakub Stanek – SP w Suchej, Emilia Jędrzejczyk – SP w Suchej, Adrian Adamuszek – SP w Kluczach, Emilia Kuś – ZS-P w Wolbromiu, Gabriela Mielczarek – ZS-P Nr 2 w Olkuszu, Zofia Bieniecka – ZS-P Nr 2 w Olkuszu, Dawid Gałka – SP w Kosmolowie, Zuzanna Tomsia – SP Nr 10 w Olkuszu, Szymon Błaszczyk – ZS w Gołaczewach, Julita Czarnota – SP w Zawadzie

Nagroda Grand Prix Burmistrza Miasta i Gminy Wolbrom:

Amelia Wiatrowska – Zespół Szkolno-Przedszkolny w Wolbromiu.

Nagroda Grand Prix Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Olkuszu:

Franciszek Tylkowski – Szkoła Podstawowa Nr 3 w Olkuszu.

Dyplomy oraz nagrody w obu konkursach ufundował Burmistrz Miasta i Gminy Wolbrom oraz Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Olkuszu.

 

Czytany 246 razy Ostatnio zmieniany wtorek, 07 marzec 2023 14:10