piątek, 15 kwiecień 2022 09:22

List gratulacyjny dla założyciela wolbromskiego łucznictwa i wyniki zawodów o Puchar Burmistrza MiG Wolbrom Wyróżniony

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
||||| |||||

Burmistrz Miasta i Gminy Wolbrom Adam Zielnik, podczas spotkania w UMiG, złożył serdeczne gratulacje i podziękowania założycielowi klubu łuczniczego, Panu Bolesławowi Plucie, z okazji jubileuszu 50-lecia Uczniowskiego Klubu Sportowego „Diana”. Niezmordowany trener i propagator łucznictwa został wyróżniony z rąk burmistrza Listem Gratulacyjnym oraz pamiątkową statuetką.

Młodzi łucznicy rywalizowali o Puchar Burmistrza Wolbromia

9 kwietnia, w hali sportowej na os. Łokietka w Wolbromiu, odbyły się po raz XXXI Halowe Mistrzostwa Okręgu Małopolskiego Dzieci i Młodzików o Puchar Burmistrza Wolbromia.

Zawody, w imieniu burmistrza Adama Zielnika, otworzył Stanisław Tomasz Kołodziej – dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Wolbromiu.

W zawodach rywalizowało 80 młodych łuczników i łuczniczek z 9. klubów i stowarzyszeń sportowych Małopolski: MLKS Dąbrovia Dąbrowa Tarnowska, Stowarzyszenie Łucznicze Achilles Dobczyce, ULKS Sokole Oko Zawadka, KS Płaszowianka Kraków, UKS Diana Wolbrom, ŁTS Zamek Suski, ULKS Grot Zabierzów, Fundacja Centrum Inicjatyw Sportowych Kraków, SNIS Błękit Gruszowiec.

Wolbromscy łucznicy tym razem musieli uznać wyższość swych koleżanek i kolegów z zaprzyjaźnionych klubów. W kategorii zespołowej wolbromianie z UKS Diana zajęli 5 miejsce. Indywidualnie, najlepiej wypadł Krzysztof Domagała, który z wynikiem 472 pkt. zajął 8 miejsce w kat. młodzik-chłopcy (dyst.18 m). W tej samej kategorii Alan Marcinek zdobył 18 miejsce z wynikiem 379 pkt. Michał Struzik z 354 pkt. uplasował się na 19 pozycji, a Szymon Kazibut z 329 pkt. na 23 miejscu. Z kolei w kat. młodzik-dziewczęta (dyst. 18 m) na 11 miejscu znalazła się Milena Szczepara z wystrzelanym wynikiem 437 punktów.

Puchary burmistrza w kategorii młodziki i młodziki młodsi trafiły do zespołów.