Reklama

poniedziałek, 29 listopad 2021 09:20

Blok na osiedlu Łokietka w Wolbromiu pnie się w górę Wyróżniony

Oceń ten artykuł
(1 głos)
||||| |||||

 

Mimo pogarszającej się aury i kłopotów na rynku materiałów budowlanych, firma Andrzeja Bałazego nie zwalnia tempa. Po ponad czterech miesiącach od symbolicznego wbicia w ziemię pierwszej łopaty buduje właśnie trzecie piętro. W pracy sześćdziesięciu pracownikom pomaga wysoki dźwig, który od kilku tygodni góruje nad całym terenem. Blok, pod czujnym okiem inspektora budowy, pnie się w górę codziennie, do późnych godzin wieczornych. W zamyśle inwestorów ma być wizytówką miasta na miarę XXI wieku.

Jak zapewnia Marian Będkowski – prezes spółki NOWUM będącej inwestorem, potencjalni nabywcy mogą zagwarantować sobie cenę nabycia mieszkania do chwili zakończenia budowy. Wystarczy, że wpłacą teraz kwotę rezerwacyjną w wysokości 10 tys. zł i podpiszą umowę przedwstępną. Cena metra kwadratowego przyszłego mieszkania będzie identyczna z tą, która widnieje na oficjalnej stronie spółki – www.nowum.com.pl. Zależy ona oczywiście przede wszystkim od lokalizacji mieszkania i jego wielkości. Na wspomnianej stronie możemy sprawdzić które lokale są już sprzedane, które zarezerwowane, a które czekają jeszcze na nabywców. Możemy zobaczyć rozkład mieszkania, usytuowanie na piętrze, itp. 24 listopada najtańsze, wolne jeszcze mieszkania, kosztowały 6200 za metr kwadratowy (kliknij TUTAJ).

Jak wyjaśnia nasz rozmówca, brakująca do zakupu mieszkania kwota może pochodzić z kredytu zaciągniętego w banku. Może to być np. Bank PKO BP, w którym spółka ma fundusz powierniczy, może to być Bank Spółdzielczy w Wolbromiu, który ma dobrą ofertę, może to być każdy inny bank działający na naszym rynku.

Marian Będkowski ma nadzieję, że blok zostanie oddany do użytku w przyszłym roku na Święta Bożego Narodzenia, ale z ostrożności woli podawać datę graniczną – drugi kwartał 2023 roku, głównie z uwagi na niejasną sytuacją w gospodarce i nadal groźną pandemią koronawirusa. - Jesteśmy w dużej mierze zabezpieczeni przed gwałtownymi podwyżkami cen materiałów budowlanych, zwłaszcza wykończeniowych, co obecnie obserwujemy – zapewnia nasz rozmówca. Wyjaśnia, że planując tak dużą i ważną dla środowiska inwestycję, już dwa lata wcześniej poczyniono pewne zakupy i zrobiono zapasy materiałów, co pozwoli utrzymać względnie niskie ceny końcowego produktu, jakim są mieszkania. Mimo wszystko nie warto jednak czekać z decyzją o ich zakupie na ostatnią chwilę. Wiadomo – gdy będzie ich coraz mniej, cena będzie wyższa. Od początku budowy cena metra kwadratowego wzrosła średnio o 500 zł. Wygrali więc ci, którzy dokonali zakupu w pierwszej kolejności.

Warto podkreślić, że główny wykonawca tej ważnej dla miasta inwestycji – Zakład Remontowo - Budowlany Andrzeja Bałazego – to firma lokalna, której siedziba mieści się nieopodal Wolbromia, w Brzozówce. Powstała w 1993 roku i dzięki współpracy zarówno z klientami indywidualnymi, firmami czy urzędami publicznymi, zyskała bezcenne w branży doświadczenie. A ma na swym koncie wiele inwestycji, począwszy od domów jednorodzinnych i wielorodzinnych, do dużych inwestycji, jak hale przemysłowe, bazy transportowe czy duże sale bankietowe. Jak zapewnia na swej stronie internetowej: „Nie straszne są jej nawet największe inwestycje!” Pracujący w firmie fachowcy do każdego projektu podchodzą w sposób indywidualny i z pełnym zaangażowaniem. Firma stawia na wysoką jakość obsługi oraz terminowe, solidne i bezpieczne realizacje zleceń.

Jak na razie, wszystko wskazuje na to, że te zapewnianie są jak najbardziej prawdziwe. Tempo prac jest dobre i każdego dnia widać, że mury bloku pną się coraz wyżej.

Czytany 1530 razy Ostatnio zmieniany wtorek, 30 listopad 2021 16:09