Wydrukuj tę stronę
wtorek, 14 wrzesień 2021 11:45

Wszystko zgodnie z planem Wyróżniony

Oceń ten artykuł
(2 głosów)
|||||| ||||||

 

Wypełniając obietnicę daną Czytelnikom Wieści, monitorujemy postępy prac przy budowie nowoczesnego bloku mieszkalnego, który powstaje w Wolbromiu. To pierwsza tego typu inwestycja od pond 30 lat i pierwsza realizowana przez podmiot prywatny – spółkę BĘDKOWSKI NOVUM WOLBROM. Gdy robiliśmy zdjęcia 3 lipca br. przedstawicielom inwestora, wykonawcy oraz władz miasta, którzy wbijali symboliczne łopaty w grunt na obrzeżach osiedla Władysława Łokietka, wiele osób z niedowierzaniem przyjmowało podawane wtedy terminy zakończenia budowy. Wszystko wskazuje jednak na to, że zostaną one dotrzymane, bowiem postęp prac jest zgodny z harmonogramem.

Minęło zaledwie dwa i pół miesiąca, a mury „wychodzą już z ziemi”. Budowlańcy są obecnie na poziomie parteru, a jak zapewnia Marian Będkowski – do końca roku budynek osiągnie stan surowy zamknięty. Mimo galopujących podwyżek na rynku materiałów budowlanych, ceny oferowanych mieszkań nie ulegają zmianie i są jednymi z najniższych w regionie. Metr kwadratowy mieszkania przy ul. Armii Krajowej można jeszcze kupić za 5.900 zł, choć z racji dużego zainteresowania, oferta kurczy się z każdym tygodniem. Z informacji uzyskanych w biurze spółki, pond 60% lokali znalazło już nabywców, którzy podpisali umowy i teraz czekają jedynie na pomyślne zakończenie inwestycji. A jest ono planowane na II kwartał 2023 roku.

- Chcemy, by ten blok był wizytówką Wolbromia – podkreśla po raz kolejny prezes zarządu spółki, komplementując przy okazji podejście władz samorządowych, które wydatnie przyczyniły się do szybkiego i sprawnego załatwienia wszelkich formalności. Dla rozwoju miasta to ważne przedsięwzięcie, które wychodzi naprzeciw wysiłkom burmistrza Adama Zielnika, dla którego priorytetami są zarówno rozwój infrastruktury technicznej, jak również zahamowanie niekorzystnego trendu demograficznego. Nowoczesne, wygodne i tanie w eksploatacji mieszkania powinny zainteresować zarówno młodych, którzy z Wolbromiem chcą wiązać swoje plany zawodowe, jak również seniorów szukających spokoju i chwil wytchnienia od zgiełku wielkich miast. Jeśli tak się stanie, a wiele na to wskazuje, inwestor jest gotowy do rozpoczęcia budowy kolejnych tego typu budynków.

Blok, który teraz powstaje, będzie miał 5 pięter, które pomieszczą 63 mieszkania: jedno-, dwu- i trzypokojowe, a na najwyższej kondygnacji – osiem apartamentów z tarasami. Komunikację między piętrami usprawni winda osobowa; do dyspozycji mieszkańców będzie 13 garaży podziemnych oraz 63 miejsca parkingowe, w tym dla osób z niepełnosprawnościami. Na terenie obiektu zaplanowano również dwie stacje do ładowania samochodów elektrycznych. Budynek będzie energooszczędny, z umieszczonymi na dachu panelami fotowoltaicznymi, zasilającymi w energię części wspólne (klatki i korytarze). Obiekt otaczać ma estetycznie urządzona zieleń, a całość, zgodnie z projektem, stworzy zamknięty i funkcjonalny układ architektoniczny.

Jak zapewniają przedstawiciele spółki NOWUM – także finansowa strona przedsięwzięcia jest bezpieczna, zarówno dla inwestora, jak dla nabywców mieszkań. Podpisana umowa z bankiem PKO BP gwarantującym depozyty na swoich rachunkach powierniczych powoduje, że zainteresowani zakupem mieszkania wszelkie sprawy załatwiają w tym właśnie banku. On także rozlicza się z wykonawcą po zakończeniu kolejnych etapów budowy. Po jej zakończeniu administrowaniem budynku zajmie się podmiot wybrany przez wspólnotę mieszkaniową.

 

Czytany 665 razy Ostatnio zmieniany wtorek, 14 wrzesień 2021 11:49