Reklama

wtorek, 27 lipiec 2021 06:21

II Bieg Charytatywny „Przegoń Raka dla Dzieciaka”

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
||| |||

 

Strażacy z ternu gminy Wolbrom zapraszają wszystkich do wsparcia szczytnej akcji. Dzisiaj (27.07.2021) przez nasze miasto przebiegać będzie sztafeta z Bagdadu do Rzymu, aby zebrać pieniądze dla dzieci chorych na nowotwór.
Około 17:30 będą w Łobzowie, skąd w naszej asyście dobiegną do miejsca noclegu - Hotel Karczma "Klimtówka".
Zapraszamy wszystkich mieszkańców naszej gminy do powitania biegaczy, a przede wszystkim wsparcia finansowego tego szlachetnego przedsięwzięcia.

24 lipca z Bagdadu wystartował II Bieg Charytatywny „Przegoń Raka dla Dzieciaka”. Po tygodniu sztafeta zamelduje się na mecie w Rzymie. Wbrew pozorom są to polskie miejscowości.

Organizatorzy biegu zbierają pieniądze na rzecz Fundacji Iskierka, która potrzebuje środków na przeprowadzenie akcji profilaktycznej z zakresu przesiewowych badań USG w obrębie jamy brzusznej oraz pachwin, pod kątem wczesnego wykrywania zmian nowotworowych i innych nieprawidłowości u dzieci. Sztafeta pokona około 900 km. Biegacze rozpoczęli swoją misję w Bagdadzie (wieś w województwie wielkopolskim), a zakończą w Rzymie (wieś w województwie kujawsko-pomorskim).

Etapy: 1. Bagdad - Skulsk (120 km)

2. Skulsk - Zduńska Wola (120 km)

3. Zduńska wola - Włoszczowa (150 km)

4. Włoszczowa - Wolbrom (110 km) (etap "górski" - same podbiegi i zbiegi)

5. Wolbrom - Kluczbork (150 km)

6. Kluczbork - Gizałki (150 km)

7. Gizałki - Rzym (100 km)

Biegacze zmieniają się, co 5 km. Każdy ma 3 godziny na regenerację, by ponownie wrócić na trasę. Jeden zawodnik pokona dziennie około 20-25 km. Każdy może przyłączyć się do tej sztafety – mówi Rafał Hawel, który wraz ze swoją żoną Małgorzatą, jest głównym pomysłodawcą akcji: - Ekipa biegaczy, tak jak w tamtym roku, liczy 7 osób, ale cały team to 22 osoby. Bez kierowców, ratowników medycznych, social mediów również to się nie powiedzie. Osoba, która się zgłosi musi opłacić wpisowe 500 zł na pokrycie kosztów paliwa, jedzenia i noclegów. Rok temu państwo Hawlowie zorganizowali pierwszą edycję biegu. Wówczas sztafeta biegła z Zakopanego do Helu (750 km) i udało się zebrać ponad 115 tysięcy złotych dla podopiecznych Fundacji „Na Ratunek”. Celem na ten rok jest zebranie przynajmniej 100 tysięcy złotych.

źródło: www.nasze.fm

 

 

 

 

 

 

 

 

Czytany 717 razy Ostatnio zmieniany środa, 28 lipiec 2021 08:42