Reklama

czwartek, 24 październik 2019 19:16

VII Małopolskie Impresje Poetyckie Osób Niepełnosprawnych

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
|||| ||||

Na tej scenie stają się piękni

W tym roku organizatorzy Impresji, czyli wolbromskie koło Polskiego Stowarzyszenia na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną, Warsztat Terapii Zajęciowej w Lgocie Wolbromskiej oraz miejscowy Dom Kultury, zaproponowali uczestnikom przypomnienie twórczości Agnieszki Osieckiej. Recytowano zatem i śpiewano jej wiersze, poznawano biografię tej wybitnej artystki, genialnej autorki niezliczonych tekstów piosenek. W sumie 10 października na tej wyjątkowej imprezie gościliśmy 50 uczestników z 21 placówek całego niemal województwa.

Pomysłodawca tej wyjątkowej imprezy - kierownik WTZ w Lgocie Wolbromskiej Sebastian Sierka - dziękował wszystkim opiekunom, pedagogom, wychowawcom, instruktorom, przyjaciołom i osobom wspierającym impresje na przestrzeni siedmiu lat. -„To wy zarażacie swoich podopiecznych poezją, to wy pokazujecie im jej piękno. Bo poezja jest właśnie pięknem. Potrafi doprowadzić nas na koniec świata, do wspaniałych przeżyć, uczuć”. W sposób szczególny wyróżnił darczyńców konkursu: Rafała Krzysztofka z Nadleśnictwa Olkusz, Annę Glanowską – prezes PPWG „Wolmot” oraz Alberta Goncerza.
Jury konkursu w składzie: Marida Zoń – polonistka, dyrektor ZS nr 4 w Olkuszu, Halina Świtlicka – kierownik Biblioteki Pedagogicznej w Olkuszu oraz Marcin Tomsia – polonista ZS nr 4 w Olkuszu, gospodarz Galerii Olkuskich Poetów, oceniając uczestników konkurs w dwóch kategoriach – recytacji oraz poezji śpiewanej, nie miało łatwego zadania i z pewnością najchętniej wyróżniłoby wszystkich. Konkurs jednak ma swoje prawa, choć trzeba podkreślić, że – jak zawsze podczas tej imprezy – nie o nagrody i laury przede wszystkim chodziło.

Dla organizatorów ważne jest zainteresowanie twórczością poetycką osób z niepełnosprawnościami, stworzenie im możliwości godnego uczestnictwa w życiu społecznym i kulturalnym, a także budowanie w nich poczucia wartości oraz okazji do wprowadzenia w świat poezji, która uczy wrażliwości, wyrażania uczuć, emocji i twórczej ekspresji. Jesteśmy pewni, że wszystkie te cele Małopolskie Impresje Poetyckie Osób Niepełnosprawnych spełniły w stu procentach, a uczestnicy wyjechali z Wolbromia bogatsi i szczęśliwsi. 

VII Małopolskie Impresje Poetyckie Osób Niepełnosprawnych

Kategoria poezja śpiewana:

I miejsce – Arkadiusz Jastrzębski, WTZ Radwanowice

II miejsce – Magdalena Bednarz, WTZ Zembrzyce

III miejsce – Grzegorz Perek, ZRT Lgota Wolbromska

wyróżnienie – Karol Skupień, DPS Olkusz

 

Kategoria recytacja:

I miejsce – Marcin Człowiek, DPS Bobrek

II miejsce – Szymon Sarno, OREW Wolbrom

III miejsce – Zbigniew Kulka, ŚDS Wolbrom

wyróżnienie – Karolina Wiecha, ŚDS Olkusz

 

Czytany 925 razy Ostatnio zmieniany poniedziałek, 25 maj 2020 16:05