środa, 21 sierpień 2019 09:00

Judo - po raz pierwszy w historii klubu

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
|| ||

Ola jedzie na mistrzostwa świata!

Zawodniczka UKS Judo Wolbrom, Aleksandra Kaleta, przebywa na mistrzostwach świata seniorów w Tokio. Jest to pierwsze w całej historii klubu powołanie dla naszej zawodniczki na imprezę tej rangi.

W mistrzostwach, które rozgrywane będą od 25 sierpnia do 1 września, wystartuje rekordowa liczba 917 zawodników i zawodniczek ze 152 krajów, w tym 889 w turnieju indywidualnym. Wśród nich jest 16-osobowa reprezentacja Polski. Międzynarodowa Federacja Judo podała, że najwięcej swych przedstawicieli będzie miała Europa – 358 z 46 państw.
Nasi reprezentanci jadą na MŚ po jak najlepsze wyniki, ale też punkty do rankingu olimpijskiego. Wszyscy mogą poprawić swoje lokaty i tym samym zwiększyć szanse na start w Igrzyskach.

Bazą Biało-Czerwonych w Japonii będzie ok. 100-tysięczne miasto Takasaki. To również tam przebywać będą polscy judocy przed zakwaterowaniem w wiosce olimpijskiej podczas Igrzysk Tokyo 2020.
-„Przy 900 startujących, każde wejście Polaka do najlepszej siódemki w danej kategorii, będzie sukcesem, a zdobycie medale wielkim osiągnięciem” – mówi Mirosław Błachnio, trener naszej reprezentacji.
Ola – życzymy Ci powodzenia i trzymamy mocno kciuki!!!

Czytany 128 razy Ostatnio zmieniany poniedziałek, 25 maj 2020 16:17