Reklama

Trzyciąż

 

Gotowane, pieczone i duszone – wszystkie wyborne!

 

Największa bulwa, najsmaczniejsze potrawy, najpiękniejsze ogrody, jurajskie baśnie, stoiska promocyjne, zabawy dla dzieci, koncerty gwiazd i wspólna biesiada – tak można byłoby w skrócie opisać każde z dotychczasowych Świąt Ziemniaka w Gminie Trzyciąż, a było ich już szesnaście. I tak też było 6 października 2024 roku, podczas siedemnastej edycji imprezy. Ale zawsze jest jeszcze coś, czego w harmonogramie nie sposób ująć, a co jest pewne, jak jesienna pogoda: wspaniała atmosfera!!!

Święto było okazją do ogłoszenia wyników i nagrodzenia laureatów kilku konkursów. W tym, który jest niejako wpisany w święto ziemniaka, gdzie waży się wyhodowane bulwy, zwyciężył Mirosław Dziubek – mieszkaniec sołectwa Zagórowa, właściciel ziemniaka odmiany Soraya, o wadze 1,370 kg. Największe, nadesłane na konkurs tegoroczne bulwy ziemniaczane, można było oglądać na wystawie.

 

Wyniki konkursu na „Najładniejszy ogród letni w Gminie Trzyciąż”

kategoria – gospodarstwo rolne

1. Wiesław Gorgosz z Milonek

2. Agata Kiszka z Jangrota

3. Ilona Krawczyk z Imbramowic

 

kategoria – ogród przydomowy

1. Danuta Kyzioł z Suche

2. Piotr Rolka z Suchej

3. Marianna i Józef Papajowie z Suchej

 

Wyniki Konkursu na Produkt Lokalny „Kryształowy Amonit”, organizowany przez LGD „Nad Białą Przemszą”

Kategoria potrawa: kluski ziemniaczane z wołowiną w sosie leśnym – KGW w Suchej „Biała Przemsza”

Kategoria napój: malinówka – KGW „Kwaśniowianki”

Kategoria rękodzieło: zestaw naczyń emaliowanych promujących atrakcje naszego regionu – Olkuskie Wyroby Emaliowane Krzysztof Madej

 

LGD „Nad Białą Przemszą” była też organizatorem otwartego dla wszystkich konkursu „Baśnie i legendy Małopolskiej Jury”. Pierwsze miejsce, za „Legendę o kamiennych ostańcach”, zajęła Marzena Ćwik. Drugie, za pracę pt. „Co w Pustyni Błędowskiej piszczy” Joanna Patrzałek ze SP nr 1 w Bukownie, a trzecie Agata Urbańska ze SP w Dłużcu, za opowiadanie pt. „Prawdziwa miłość zrozumie”. Wyróżnione zostały prace: „Legenda o dworze Rejów” Filipa Małka z Iwanowic, „Bajka o dzielnej Natalce” Nikoli Glanowskiej z Wolbromia oraz „Kopiec” Neli Krężel z Dłużca.

 

Gwiazdą wieczoru był jeden z czołowych przedstawicieli nurtu polskiej muzyki tanecznej – zespół „Milano”, a po godzinie 19 zaplanowano pokaz ogni sztucznych, w wykonaniu firmy „GEODEXart”. Zapytacie Państwo, czy to wszystkie atrakcje? Odpowiem: zabrakłoby miejsca w tym wydaniu Wieści, żeby je wszystkie opisać. Trzeba było wybrać się w niedzielę do Trzyciąża...

Zdjęcia z imprezy - w naszej GALERII.

środa, 31 lipiec 2024 17:08

Tour de Pologne 2024 w gminie Trzyciąż Wyróżniony

 

16 sierpnia gmina Trzyciąż będzie gościć najlepszych kolarzy, na malowniczych trasach w Tour de Pologne. Kolarze wjadą na teren gminy o godzinie 13:55 trasą: Michałówka – Jangrot – Trzyciąż – Zadroże – Milonki.

W związku z tym wydarzeniem 16 sierpnia w godzinach 13:00 - 15:00 mogą wystąpić czasowe wyłączenia ruchu na trasie przejazdu peletonu.

Zapraszamy wszystkich do kibicowania na trasach wyścigu!!!

 

26 marca, w remizie OSP Jangrot, społeczność Gminy Trzyciąż obchodziła Światowy Dzień Wody 2024, połączony z rozstrzygnięciem pierwszej edycji Ekologicznego Konkursu Plastyczno-Literackiego „Wszystko zaczyna się od wody” dla dzieci i młodzieży szkolnej. Organizatorami obchodów były instytucje: Wodociągi i Kanalizacja Trzyciąż Sp. z o.o., Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Olkuszu oraz Stowarzyszenie Teatralno-Literackie w Olkuszu. Uroczystość zaszczycili swą obecnością znamienici goście, m.in.: wiceprezes zarządu Wodociągów Miasta Krakowa SA Paweł Senderek, wieloletni prezes Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o. w Olkuszu Alfred Szylko, kierownik Działu Nadzoru Sanitarnego w WSSE w Krakowie Daniel Cyz, kierownik Działu Zdrowia Publicznego i Promocji Zdrowia Magdalena Droździk, rzecznik prasowy WSSE w Krakowie Dominika Łatak-Glonek, przewodniczący Rady Nadzorczej spółki Wodociągi i Kanalizacja Trzyciąż Dariusz Rzepka, wójt Gminy Trzyciąż Roman Żelazny, przewodniczący Rady Gminy Trzyciąż Lucjan Gajda, proboszcz parafii pw. św. Jana Chrzciciela w Jangrocie ks. Andrzej Bil, sołtys Wsi Jangrot Janina Halina Bieniek.

Wszystkich gości powitała prezes spółki Wodociągi i Kanalizacja Trzyciąż Aneta Jabłońska-Wypasek, a ciekawą prelekcję na temat znaczenia wody wygłosiła Agata Knapik - Powiatowy Inspektor Sanitarny. Przewodniczący komisji konkursowej, wiceprezes Stowarzyszenia Teatralno-Literackiego w Olkuszu Marcin Tomsia, ogłosił wyniki Ekologicznego Konkursu Plastyczno-Literackiego „Wszystko zaczyna się od wody”. Oto laureaci:

EKOLOGICZNY KONKURS PLASTYCZNY

I kategoria wiekowa:

I miejsce: Jan Mastela – SP w Suchej

II miejsce: Zofia Petlic – PS w Trzyciążu

III miejsce: Mikołaj Żerdka – NSP w Trzyciążu

wyróżnienie: Emilia Pigulak – NSP w Trzyciążu

II kategoria wiekowa:

I miejsce: Nadia Gądek – SP w Suchej

II miejsce: Marcel Kapinos – SP w Suchej

III miejsce: Martyna Kuś – SP w Jangrocie

wyróżnienie: Joanna Oleksy – SP w Suchej

III i IV kategoria wiekowa:

I miejsce: Maja Kapinos – SP w Suchej

II miejsce ex aequo: Zuzanna Gajda – SP w Suchej, Maja Staroń – SP w Zadrożu

III miejsce ex aequo: Amelia Zięba – SP w Jangrocie, Maksym Kotlarz – SP w Zadrożu

wyróżnienie: Anna Świerczek – SP w Suchej, Joanna Żyła – SP w Zadrożu

EKOLOGICZNY KONKURS LITERACKI

I miejsce: Julia Gajda – SP w Suchej

II miejsce: Aleksander Gorgoń – SP w Jangrocie

III miejsce: Joanna Oleksy – SP w Suchej

Wszyscy uczestnicy otrzymali upominki, a najlepsi we wszystkich kategoriach - nagrody i dyplomy.

Więcej zdjęć w naszej GALERII.

 

poniedziałek, 11 grudzień 2023 13:22

X Gminne Dyktando z Języka Angielskiego w Trzyciążu Wyróżniony

 

7 grudnia zorganizowano jubileuszowe, X Gminne Dyktando z Języka Angielskiego. 12 uczniów z trzech szkół podstawowych (z Zadroża, Suchej i Jangrota) przybyło do Urzędu Gminy w Trzyciążu na godzinę 11:00 i przystąpiło do konkursowego dyktanda, odczytanego przez Nigela Farry, rodowitego Anglika.

 

Zgłoszenie uczestników, wyłonionych w szkolnych eliminacjach, trwały do 4 grudnia. Podobnie jak w poprzedniej edycji, głównymi celami konkursu było promowanie nauki języka angielskiego, podniesienie poziomu umiejętności językowych, szczególnie rozumienia tekstu słuchanego i umiejętności pisania, a także doskonalenie umiejętności posługiwania się językiem angielskim.

Atrakcją przygotowaną dla uczestników językowych potyczek były zajęcia o tematyce świątecznej przeprowadzone przez pana Nigela.

W tym czasie komisja w składzie: Anna Dela (SP Jangrot), Urszula Kowalska (SP Zadroże) i Elżbiety Orczyk (SP Sucha) sprawdziła dyktanda i wyłoniła laureatów konkursu:

I miejsce – Aleksandra Orczyk, SP w Zadrożu

II miejsce – Filip Gądek, SP w Jangrocie

III miejsce – Martyna Czapnik, SP w Jangrocie

Wyróżnienie otrzymał Mateusz Mikuła ze SP w Suchej.

Laureaci konkursu otrzymali z rąk Wójta Gminy Trzyciąż Romana Żelaznego atrakcyjne nagrody, które będą wsparciem w dalszym rozwoju językowym, a wszyscy uczestnicy dyplomy za udział i słodki upominek.

Organizatorem konkursu była SP w Jangrocie oraz Biblioteka i Ośrodek Animacji Kultury Gminy Trzyciąż. Patronat nad dyktandem sprawował Wójt Gminy Trzyciąż Roman Żelazny.