Reklama

środa, 26 luty 2020 20:25

Olkuscy policjanci zatrzymali podejrzanych o udział w oszustwach

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
|| ||

Podawali się za policjantów

Policjanci zatrzymali 19-letnią kobietę oraz 40-letniego mężczyznę podejrzanych o udział w oszustwach metoda na „policjanta”. Oboje usłyszeli już zarzuty w tej sprawie i decyzją sądu zostali aresztowani na okres 3 miesięcy.

 

29 stycznia do kilku mieszkańców powiatu olkuskiego zadzwoniła kobieta, która podawała się za policjantkę Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach. Oszustka informowała, że potrzebuje pomocy podczas policyjnej akcji, której celem jest zatrzymanie przestępców okradających lokaty i konta bankowe. Kobieta w sumie atakowała w ten sposób kilka razy. Zadzwoniła m.in. do 66-latka, który od razu zorientował się, że ma do czynienia z oszustką. Mężczyzna, wiedząc, jak wygląda metoda działania przestępców, szybko skontaktował się z policjantami olkuskiej komendy i powiadomił ich o zdarzeniu. To dzięki jego zaangażowaniu oraz rozwadze, jaką się wykazał, policjanci Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Olkuszu, zatrzymali 19-letnią kobietę, która w tym dniu miała odebrać pieniądze od pokrzywdzonego. Zgromadzony przez policjantów materiał dowodowy, pozwolił na przedstawienie podejrzanej zarzutu usiłowania oszustwa. 31 stycznia br. Sąd Rejonowy w Olkuszu zastosował wobec 19-letniej mieszkanki województwa dolnośląskiego areszt na okres 3 miesiące.

Dalsze działania policjantów pozwoliły na zatrzymanie kolejnej osoby, która zamieszana była w ten proceder. Był nim 40-letni mieszkaniec Wrocławia. Mężczyzna został zatrzymany 18 lutego w miejscu zamieszkania przez policjantów Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Olkuszu oraz Wydziału Kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie. 19 lutego został doprowadzony do Prokuratury Rejonowej w Olkuszu, gdzie przedstawiono mu zarzut usiłowania oszustwa. Jeszcze tego samego dnia sąd zastosował wobec podejrzanego tymczasowy areszt na okres 3 miesięcy.

 

Czytany 721 razy Ostatnio zmieniany poniedziałek, 25 maj 2020 15:19