Reklama

piątek, 11 marzec 2022 10:03

Z Olkusza do Krakowa pociągiem od 14 marca Wyróżniony

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
||| |||

 

Nowe połączenia POLREGIO w Małopolsce za jedyne 9 zł

Od 14 marca br. POLREGIO uruchamia nowe połączenia kolejowe w relacji Olkusz – Kraków Główny, przez Jaworzno Szczakową i z powrotem. Wspólnie z Urzędem Marszałkowskim Województwa Małopolskiego została podjęta decyzja o uruchomieniu połączenia kolejowego poprzez linię kolejową nr 156, przebiegającą między stacją Bukowno i stacją Jaworzno Szczakowa, dotychczas niewykorzystywaną dla przewozów pasażerskich. Dzięki tej decyzji stworzono alternatywę połączenia kolejowego między Olkuszem, a Krakowem, z czasem przejazdu ok. 65 minut.

Połączenia zaplanowane zostały w ten sposób, aby ułatwić podróżowanie między Olkuszem, Bukownem i Krakowem osobom udającym się do pracy, szkoły i na uczelnię, a także stworzyć dogodną i ekologiczną alternatywę przemieszczania się. Aktualnie w rozkładzie jazdy znalazło się 6 par pociągów Olkusz – Kraków Główny i z powrotem oraz jedna para w relacji Olkusz – Jaworzno Szczakowa i z powrotem. Jeśli zainteresowanie takim rozwiązaniem się sprawdzi, z pewnością w przyszłości zostaną podjęte działania o zwiększeniu liczby tych połączeń.

Cena biletu na połączenia wg zastosowanej oferty pozataryfowej „Połączenie w Dobrej Cenie” jest bardzo atrakcyjna i wynosi tylko 9 zł.

Ceny biletów w relacji Olkusz/Bukowno - Kraków

Bilety jednorazowe wg oferty „Połączenie w Dobrej Cenie”:

bilet normalny – 9,00 zł

studencki (ulga 51%) – 4,41 zł

szkolny (ulga 37%) – 5,67 zł

 

Bilety miesięczne wg oferty „Taryfa Małopolska”:

bilet normalny – 245,00 zł

studencki (ulga 51%) – 120,05 zł

szkolny (ulga 49%) – 124,95 zł

 

Ponadto w swojej ofercie POLREGIO posiada również wiele popularnych wśród pasażerów ofert specjalnych, dzięki którym można również podróżować w atrakcyjnej cenie. Są to m.in. oferty:

„Taryfa Małopolska”, „Małopolski bilet dla rodziny”, „Małopolski bilet rowerowy”, Małopolski bilet dla „Zasłużonych Honorowych Dawców Krwi".

Bilety na pociągi POLREGIO warto kupić za pośrednictwem Internetu, np. w systemie sprzedaży polregio.pl i aplikacji mobilnej POLREGIO lub w wielu innych elektronicznych kanałach sprzedaży. Kupując bilet w kasach biletowych i u obsługi pociągu zachęcamy do korzystania z możliwości dokonywania płatności kartą.

 

Czytany 702 razy Ostatnio zmieniany piątek, 11 marzec 2022 10:07