Reklama

poniedziałek, 06 grudzień 2021 18:07

Ostatni weekend na drogach powiatu olkuskiego Wyróżniony

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
||| |||

 

Zdarzenie drogowe w Bolesławiu

W sobotę (04.12. br.) w Bolesławiu doszło do zdarzenia drogowego z udziałem trzech samochodów osobowych: Volkswagena, BMW i Audi. Jeden z kierujących miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie.

Do wypadku doszło około godziny 12:10 na ulicy Głównej w Bolesławiu. Ze wstępnych ustaleń policji wynika, że 36-letni kierowca Volkswagena skręcając w lewo, uderzył w BMW, które było w trakcie jego wyprzedzania. Następnie BMW uderzyło w zaparkowane Audi. Policjanci, którzy zostali wezwani na miejsce wypadku, zbadali stan trzeźwości obu kierujących. Okazało się, że 24-letni kierowca BMW – obywatel Ukrainy, miał 2 promile alkoholu w organizmie. Do szpitala w Olkuszu został przewieziony kierowca Volkswagena. Na szczęście jego obrażenia nie wymagały hospitalizacji. Na miejscu wypadku pracował technik kryminalistyki. Policjanci wyjaśniają dokładne przyczyny i okoliczności tego zdarzenia.

Kierowca BMW dopuścił się przestępstwa, jakim jest jazda w stanie nietrzeźwości. W niedzielę (05.12. br.) po wytrzeźwieniu i opuszczeniu policyjnej celi, mężczyzna został przesłuchany i usłyszał zarzut, który przedstawili mu policjanci z art. 178a§1 kodeksu karnego: „Kto, znajdując się w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem środka odurzającego, prowadzi pojazd mechaniczny w ruchu lądowym, wodnym lub powietrznym, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.

 

Zasnął za kierownicą i spowodował wypadek

W niedzielę (05.12. br.) ok. godz. 14:10, na ulicy Bolesławskiej w Kluczach kierowca Mitsubishi zasnął za kierownicą, zjechał na przeciwległy pas ruchu i uderzył w pPugeota. W wyniku tego zdarzenia dwie osoby zostały ranne.

Jak wstępnie ustalono, kierujący Mitsubishi, jadąc od Bolesławia w kierunku Klucz, prawdopodobnie zasnął za kierownicą, zjechał na pobocze i uderzył w prawidłowo jadącego Peugeota. W wyniku tego zdarzenia zostały ranne dwie osoby – kierowca Peugeota i jego pasażerka, którzy trafili do szpitala. Obaj kierujący byli trzeźwi. Na miejscu wypadku pracowali policjanci i strażacy. Teraz policjanci wyjaśniają przyczynę i okoliczności tego zdarzenia.

Apelujemy do kierowców o zachowanie szczególnej ostrożności podczas jazdy, o zdjęcie nogi z gazu i dostosowania prędkości do warunków panujących na drodze. Pamiętajmy, że zmęczenie kierowcy może być szczególnie niebezpieczne. Ważne jest odpowiednie przygotowanie pojazdu do drogi, ale także stan zdrowia i samopoczucie kierowcy, które mają istotny wpływ na jego zachowanie na drodze.

Czytany 2081 razy Ostatnio zmieniany poniedziałek, 06 grudzień 2021 18:13