Reklama

wtorek, 16 lipiec 2019 07:50

Na drogach powiatu olkuskiego

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
||| |||

Seria wypadków i kolizji

W ciągu ostatnich dwóch dni na terenie powiatu olkuskiego doszło do kilku kolizji i wypadków drogowych. Deszcz i pojawiające się w wielu miejscach burze spowodowały, że na drogach było ślisko i niebezpiecznie. Takie warunki z pewnością nie sprzyjały kierowcom.

W niedzielę 14 lipca, około godziny 11:30, w Milonkach zderzyły się dwa samochody osobowe: Mazda i Seat. Jak wstępnie ustalono, kierująca Mazdą, jadąc od miejscowości Zagórowa w stronę drogi wojewódzkiej nr 794, nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu i wjechała w Seata. Do szpitala zostało przewiezionych 4 pasażerów Seata, w tym troje dzieci. Na szczęście ich obrażenia nie wymagały hospitalizacji.

Tego samego dnia, około godziny 18:20, na drodze z Kolbargu w stronę Jaroszowca dachował Fiat Punto. Jak ustalili policjanci, kierująca autem zaczęła gwałtownie hamować, wpadła w poślizg i dachowała. Kierująca Puntem trafiła do szpitala.

Chwilę później, około godziny 18:40, na drodze z Olkusza do Bukowna kierujący Toyotą Yaris stracił panowanie nad pojazdem, zjechał z jedni i uderzył w drzewo. Ranny 49-letni mężczyzna został przewieziony do szpitala w Olkuszu.

Z kolei tuż przed godziną 19:00, w Zadrożu kierowca Iveco stracił panowanie nad pojazdem i dachował. Przybyła na miejsce załoga karetki pogotowania udzielała pomocy medycznej trzem pasażerom. Kierowca Iveco za niedostosowanie prędkości do warunków na drodze otrzymał mandat karny.

15 lipca, około godziny 7:00 rano, w rejonie skrzyżowania Alei 1000-lecia z drogą krajową nr 94 w Olkuszu, kierowca Volvo najechał na samochód osobowy marki Skoda Octavia. Kierujący Volvo nie zachował ostrożności przy zmianie pasa ruchu. Nie było rannych. Interwencja policjantów zakończyła się mandatem.

Około godziny 10:20, na ulicy 29-Listopada w Olkuszu, kierowca busa najechał na tył Alfa Romeo. Ranny został pasażer busa, którego karetką pogotowia przewieziono do szpitala. Mężczyźnie udzielono pomocy medycznej. Nie wymagał on dalszej hospitalizacji.

We wszystkich przypadkach kierowcy byli trzeźwi.

Policjanci apelują o zachowanie ostrożności i rozwagę na drodze. Często zmieniające się warunki atmosferyczne są nie tylko utrudnieniem dla kierowców, ale stanowią również poważne niebezpieczeństwo. Gdy na drodze jest ślisko, wydłuża się droga hamowania, a koła tracą przyczepność. Nagłe manewry mogą doprowadzić do wypadków i kolizji. Starajmy się przewidywać zagrożenie. Jedźmy ostrożnie i bezpiecznie.

 

Czytany 2843 razy Ostatnio zmieniany poniedziałek, 25 maj 2020 16:20