Reklama

piątek, 14 kwiecień 2023 11:08

Obywatel ujął nietrzeźwego kierowcę Wyróżniony

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
||| |||

 

Na uznanie i pochwałę zasługuje obywatelska postawa świadka, który zabrał kluczyki nietrzeźwemu kierowcy Volkswagena, a o sprawie powiadomił policję.

 

W poniedziałek (03.04. br.) po północy Dyżurny Komisariatu Policji w Bukownie otrzymał informację o nietrzeźwym kierowcy. Zgłaszający poinformował, że stojąc przed lokalem w Bolesławiu zauważył zaparkowany na poboczu drogi samochód, który miał włączone światła awaryjne. Mężczyzna podszedł do tego kierowcy, by udzielić mu pomocy. Kiedy jednak zgłaszający wyczuł od niego woń alkoholu, natychmiast wyciągnął kierowcy kluczyki ze stacyjki i o sytuacji poinformował policję. Wszystko wskazywało, że kierowca jest nietrzeźwy. Przeprowadzone przez policjantów badanie alkomatem wykazało, że 46-latek miał ponad 2 promile alkoholu. Jak się okazało kierowca Volkswagena wracał od znajomych z Katowic, gdzie spożywał alkohol. Pech sprawił, że samochód „odmówił” posłuszeństwa i kierowca musiał zatrzymać swój pojazd.

Mężczyzna został zatrzymany i doprowadzony do komendy. Po wytrzeźwieniu usłyszał zarzut kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości. Za to przestępstwo grozi 2 lata odsiadki i nawet 15-letni zakaz prowadzenia pojazdów.

 

Policjanci apelują, aby każdy reagował na niebezpieczne zachowanie innych uczestników ruchu drogowego. Zadbajmy o bezpieczeństwo swoje i innych użytkowników drogi. Każdy może zadzwonić – nawet anonimowo – pod numer telefonu 112 i może, a wręcz powinien powiadomić najbliższą jednostkę Policji o takim fakcie. Policjanci sprawdzą każdy taki sygnał.

Czytany 574 razy Ostatnio zmieniany piątek, 14 kwiecień 2023 11:14
Więcej w tej kategorii: « Wypadek drogowy w Bukownie