Reklama

wtorek, 13 grudzień 2022 22:20

Kuba Płużek - koncert organowy w Bazylice Grobu Bożego w Miechowie, inspirowany wizją muzyki Jana Sebastiana Bacha Wyróżniony

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
|||| ||||

 

SOBOTA, 17 grudnia, godz. 19:00

Kuba Płużek - koncert organowy

Bazylika Grobu Bożego w Miechowie

 

Mając w pamięci jak wybitnym kompozytorem i improwizatorem był Bach, oraz fakt, że nie mamy z tego okresu żadnych nagrań, możemy się tylko domyślać jak mogła brzmieć jego niezapisana muzyka na jego ulubionym instrumencie. Ten koncert organowy będzie kompozycją tworzoną na żywo inspirowaną wizją muzyki Jana Sebastiana Bacha, który twierdził, że ma ona pokrzepiać i uwznioślać ludzką duszę ku niebu.

Na organach w miechowskiej Bazylice zagra Kuba Płużek.

Wstęp wolny.

 

Kuba Płużek, urodzony w Krakowie w 1988 roku, kompozytor i pianista jazzowy. Studiował na Akademii Muzycznej w Katowicach (wydział Jazzu i Muzyki Rozrywkowej). Jeden z najbardziej utalentowanych i kreatywnych instrumentalistów polskiej sceny muzycznej. Wirtuoz i wizjoner odważnie eksplorujący świat dźwięków i granice harmonii. Współtworzy wiele nieszablonowych i ważnych zespołów i projektów, dla których nierzadko pisze muzykę. Kuba Płużek nagrał ponad dwadzieścia płyt, z czego cztery firmuje swoim nazwiskiem; trzy w kwartecie, nagrane w składzie: Kuba Płużek (p), Marek Pospieszalski (sax), Max Mucha (db), Dawid Fortuna (dr) - ‘First Album’ (2014), ‘Froots’ (2017), ‘Cereationism’ (2018) oraz płytę solową ‘Eleven songs’ (2015). 26 lutego 2021 odbyła się premiera drugiego, nagranego w londyńskim Snap Studios, albumu solowego Płużka 'Book of Resonace' (Audio Cave). Jedną z głównych ról pełni na niej rezonator magnetyczny, który poszerza możliwości wykonawcze i brzmieniowe fortepianu. Finalista Montreux Piano Competition, nominowany do nagrody Fryderyk 2015, zwycięzca i finalista najważniejszych polskich oraz międzynarodowych konkursów jazzowych. Współpracował i występował m.in. z Januszem Muniakiem, Zbigniewem Wegehauptem Arkiem Skolikiem, Wayne Dockery, Michałem Urbaniakiem, Gregiem Osby, Nigelem Kennedym, Maciejem Sikałą, Bronisławem Suchankiem.

 

Koncert finansowany ze środków Gminy Miechów.

Czytany 400 razy Ostatnio zmieniany wtorek, 13 grudzień 2022 22:24