Reklama

piątek, 07 październik 2022 17:02

Biblioteczki plenerowe w gminie Miechów Wyróżniony

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
|||| ||||

 

Nowe życie naszych książek

Dzięki staraniom fundacji „Stawiamy Na Rozwój” w gminie Miechów pojawiły się 4 biblioteczki plenerowe. Łatwość dostępu do książek ma na celu promocje czytelnictwa wśród mieszkańców naszej gminy.

Biblioteczka Plenerowa to niewielka, drewniana budka, w której znajdują się różnorodne książki. Każdy może nieodpłatnie wyciągnąć interesującą go pozycję, a następnie rozkoszować się lekturą. Biblioteczki Plenerowe różnią się jednak od tradycyjnych bibliotek. Wybraną książkę można zarówno zwrócić po przeczytaniu, jak i zachować dla siebie. W przypadku drugiej opcji wypada jednak przynieść inną książkę, aby zapełnić miejsce po zabranej pozycji.

Głównym założeniem idei Biblioteczek Plenerowych jest dzielenie się interesującymi książkami z innymi czytelnikami. Pomaga to w promowaniu czytelnictwa, jako jednej z produktywnych form spędzania wolnego czasu. Przy okazji Biblioteczki Plenerowe umożliwiają nadanie nowego życia wszystkim książkom, które od dawna zbierają tylko kurz na domowych półkach. W swoich zbiorach oferują bogaty przekrój gatunków. Znaleźć w nich można zarówno książki dla młodych czytelników, ale też romanse, kryminały, powieści grozy czy literaturę naukową. Różnorodność oferowanych pozycji zależy tylko od mieszkańców, którzy zdecydują się wzbogacić asortyment biblioteczek o nowe tytuły.

W gminie Miechów pojawiły się 4 konstrukcje tego typu. Zostały one ulokowane: w Biskupicach, w Jaksicach oraz w Miechowie (w Parku Miejskim i na Osiedlu Kolejowym). Pomysł spotkał się z aprobatą w mediach społecznościowych. Pod postami informującymi o pojawieniu się biblioteczek plenerowych w naszej gminie można znaleźć dużo pozytywnych reakcji oraz komentarzy zadowolonych mieszkańców. Każdy może dołożyć cegiełkę do idei Biblioteczek Plenerowych. Wystarczy umieścić wybraną przez siebie książkę bezpośrednio w biblioteczce. W przypadku większej ilości książek można również skontaktować się z fundacją „Stawiamy Na Rozwój” pod numerem telefonu: 694 644 949.

 

Igor Szarek

Czytany 549 razy Ostatnio zmieniany piątek, 07 październik 2022 17:05