Oceń ten artykuł
(0 głosów)
|||| ||||

Relacja tekstowa z bezbarwnego spotkania piłkarskiej klasy A: Pogoń Miechów - Legion Bydlin

9’ – Szych chyba próbuje dośrodkowywać z lewej strony w kierunku Dudka, jednak tor lotu futbolówki przecina bramkarz.

12’ – Banyś przepycha w polu karnym Sendera i znajduje się w dogodnej okazji. Strzał w krótki róg odbija Ciemiera. Chwile potem zza „szesnastki” uderza Barczyk i golkiper Pogoni musi popisać się „robinsonadą”.

14’ – rzut wolny dla miechowian. Do piłki podchodzi Oladoja. Nigeryjczyk uderza nad murem i ponad poprzeczką.

16’ – fenomenalne kilkudziesięciometrowe podanie Oladoi do wybiegającego na czystą pozycję Szycha. Gości ratuje przytomnym wyjściem z bramki Półkoszek.

33’ – Osowski próbuje zza pola karnego, Ciemiera jest na posterunku.

38’ – potężny wolej Barczyka, po którym futbolówka leci nad poprzeczką.

41’ – Osowski zamyka akcję Legionu, lecz trafia tylko w boczną siatkę.

44’ – Maroń strzela po ziemi – obok słupka.

48’ – stały fragment gry. Dośrodkowanie powinno zostać „skasowane” przez Wieczorka, ale defensor gospodarzy przepuszcza piłkę, a ta trafia centralnie na nogę Osowskiego. Wystarczyło tylko skierować odpowiednio stopę. Goście wychodzą na prowadzenie.

51’ – Kocjan ostro centruje z prawej strony boiska, czujny Ciemiera odbija piłkę na rzut rożny.

55’ – niecodzienna sytuacja – futbolówka przebita! Nawet tego rodzaju „atrakcje” wywoływały pozytywne reakcje ze strony znużonej widowni.

61’ – uderzenie Rotuskiego w światło bramki dobrze blokuje Dudek; mija paręnaście sekund i znów jest niebezpiecznie – Banyś dogrywa do Osowskiego. Musi być gol? A nie, bo kapitanowi przyjezdnych futbolówka odbija się nie od tej nogi, co potrzeba…

63’ – Banyś w idealnej sytuacji – sam na sam z Ciemierą, ma czas i miejsce, a jednak uderza „na notę” dla golkipera. Ciemiera nie mógł mieć problemów z obroną takiego strzału.

77’ – Rotuski próbuje zaskoczyć bramkarza bezpośrednią próba z rzutu wolnego. Ciemiera „wypluwa”, lecz zaraz doskakuje do piłki.

87’ – Królikowski na czystą pozycję do Kuśmierskiego. Wydaje się, że akcja pali na panewce po złym przyjęciu tego drugiego, ale nic z tych rzeczy. Kuśmierski zastawia się przed golkiperem, a Ciemiera nie wytrzymuje i zalicza przewinienie. Rzut karny dla Legionu!

87’ – futbolówka zmierza w prawy róg golkipera, bramkarz ląduje w lewym, zaś wynik spotkania brzmi już 0:2. Gola zapisujemy Maroniowi.

89’ – błyskawiczna odpowiedź miechowian. Olesiński podaje do Mazura, ten z pierwszej piłki potężnie uderza na bramkę i jest kontakt! To premierowe trafienie Mazura w obecnym sezonie.

90’ – Maroń strzela po długim rogu – piłka mija słupek.

Czytany 733 razy Ostatnio zmieniany piątek, 08 październik 2021 12:24