Reklama

piątek, 19 maj 2023 10:32

Mianowanie komendantów policji w Miechowie

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
|||| ||||

 

Po 3 miesiącach pełnienia obowiązków, podinspektorowie – Jacek Rosół i Piotr Galicki, rozkazem Komendanta Wojewódzkiego Policji w Krakowie, zostali powołani odpowiednio na komendanta i I zastępcę Komendanta Powiatowego Policji w Miechowie. Uroczyste przekazanie rozkazu mianowania, w obecności komendantów wojewódzkich – nadinsp. Michała Ledziona i insp. Tomasza Drożdżaka, funkcjonariuszy, samorządowców, na czele z włodarzami Powiatu Miechowskiego – starostami Jackiem Kobyłką, Pawłem Osikowskim oraz przewodniczącym Rady Krzysztofem Świerczkiem, odbyło się w czwartek 18 maja.

 

Uroczystość rozpoczęła się od złożenia meldunku przez dowódcę p.o. naczelnika Wydziału Prewencji i Ruchu Drogowego podkom. Konrada Klimka Komendantowi Wojewódzkiemu Policji, po którym wprowadzono sztandar Komendy Powiatowej Policji w Miechowie.

Następnie odczytany został rozkaz personalny o powołaniu, z dniem 15 maja 2023 roku, na stanowisko Komendanta Powiatowego Policji w Miechowie podinsp. Jacka Rosoła. Nowo powołany komendant przywitał się ze sztandarem jednostki i złożył meldunek o objęciu stanowiska.

Podczas uroczystości odczytany został również rozkaz personalny o powołaniu Piotra Galickiego na stanowisko I zastępcy Komendanta Powiatowego Policji w Miechowie, który podinspektor odebrał wraz z listem gratulacyjnym.

Głos, podczas uroczystej zbiórki, jako pierwszy zabrał Komendant Wojewódzki Policji w Krakowie, nadinsp. Michał Ledzion, który przekazał gratulacje nowemu komendantowi i jego zastępcy, życząc pomyślności i sukcesów na nowym stanowisku. Starosta miechowski Jacek Kobyłka, w imieniu władz samorządowych, pogratulował awansów, podziękował za dobrą współpracę w czasie pełnienia przez nich dotychczasowych obowiązków oraz zapewnił o swoim wsparciu w realizowaniu zadań na rzecz poprawy bezpieczeństwa mieszkańców powiatu miechowskiego.

Podinsp. Jacek Rosół podziękował Komendantowi Wojewódzkiemu Policji za życzliwość i okazane zaufanie. W swoim wystąpieniu podkreślił, że zrobi wszystko, aby razem z podległymi mu funkcjonariuszami nadal jak najlepiej wykonywać nałożone na policję zadania. Podziękował również innym służbom oraz władzom samorządowym za wspieranie policyjnych działań na rzecz poprawy bezpieczeństwa mieszkańców.

Uroczystość zakończyło odprowadzenie sztandaru i meldunek złożony przez dowódcę uroczystości Komendantowi Wojewódzkiemu Policji w Krakowie.

Czytany 507 razy Ostatnio zmieniany piątek, 19 maj 2023 10:33
Więcej w tej kategorii: « Wypadek z udziałem trzech pojazdów