Oceń ten artykuł
(1 głos)
||||||| |||||||

W dwumeczu 5:5 – Cobra odgryzła się Northstarowi

Po jesiennym wyjazdowym zwycięstwie Northstaru z Wężerowem, rewanż w Bukowskiej Woli zakończył się lustrzanym odbiciem rezultatu z 13 września 2020 roku. Czegóż w tym spotkaniu nie było! Gra dziewięciu gospodarzy przeciwko jedenastu zawodnikom gości? Proszę bardzo! Dwa rzuty karne odgwizdane w przeciągu 60-ciu sekund? Nic trudnego! Czerwona kartka za zagranie ręką niczym Luis Suárez podczas ćwierćfinału mistrzostw świata w RPA? Odhaczone! Tego późnego popołudnia nieliczni kibice zgromadzeni przy linii bocznej boiska mogli narzekać na stan murawy (pełnej żółtych mleczy i nieco zbyt wysokiej trawy), kapryśną pogodę (wiatr i kapiący deszcz studził majową temperaturę) czy poziom sportowy widowiska, jednak na pewno nie mogli mieć pretensji o brak dramaturgii, bo działo się naprawdę sporo.
Zwłaszcza w pierwszej części gry, która momentami przypominała futbolowy rollercoaster. Najpierw ku zdziwieniu wszystkich obserwatorów okazało się, iż rozgrzewających się piłkarzy w biało-czarnych kostiumach jest zbyt mało. I rzeczywiście gospodarze ruszyli do boju w zaledwie dziewięcioosobowym składzie! Wydawało się zatem, że o pozytywnym wyniku mogą w pojedynku z Cobrą zapomnieć. Rozgrywki B klasy rządzą się jednak swoimi, nie zawsze przewidywalnymi, prawami. Michał Ordys i spółka wcale nie zamierzali oddawać rywalom pola. Owszem, stracili w pierwszym kwadransie dwie bramki, lecz przebieg meczu wcale nie wskazywał na ogromną przewagę przyjezdnych. A potem tempo postanowił podkręcić Mateusz Mudyn. Jeden z kluczowych graczy Northstaru najpierw strzelił gola kontaktowego z rzutu karnego, następnie zaś wywalczył kolejną „jedenastkę”, którą na wyrównanie zamienił kapitan miejscowych. Dodatkowo Northstar otrzymał korzyść dodatkową – za zatrzymanie futbolówki zmierzającej do bramki ręką Krzysztof Szyba zobaczył czerwony kartonik i wylądował na trybunach, czytaj: na trawie przy linii bocznej boiska.
Po zmianie stron nie było już tak emocjonująco. Cobra wciąż delikatnie przeważała, a na dodatek miała możliwość wpuszczenia świeżych sił w przeciwieństwie do rywala. Decydującą o trzech punktach bramkę goście zdobyli dzięki pięknemu technicznemu uderzeniu Sykały zza pola karnego. Northstar do ostatniego gwizdka ambitnie walczył o punkt. Dość powiedzieć, że golkiper gospodarzy – Łukasz Soczówka – nie mógł tego późnego popołudnia zaliczyć do „bezrobotnych” .
Szósta pozycja olkuskiej B klasy pozostaje w zasięgu trzech ekip: Northstaru, Victorii Smroków oraz Czapli Czapel Małych. O tym, która z nich zdoła uplasować się w idealnym środku tabeli, przekonamy się w ciągu następnych serii spotkań. Ciekawie będzie też w czołówce. Głównym faworytem wydaje się Strumyk Zarzecze, którego zatrzymać w drodze do A klasy będzie już niezwykle trudno.

17. kolejka B klasy olkuskiej, mecz z 15.05.2021:
Northstar Miechów – Cobra Wężerów 2:3 (2:2)
Bramki: Mudyn 29’ (karny), Ordys 31’ (karny) – Żabicki 8’, Drozdowski 13’, Sykała 48’

Co się grało w Bukowskiej Woli, czyli najlepsze akcje spotkania Northstaru Miechów z Cobrą Wężerów:

1’ – cóż by to było za otwarcie gości! Marcin Molong uderzył z prawej strony pola karnego na tyle mocno, żeby pokonać Massalskiego, lecz nie na tyle celnie.
8’ – Żabicki wykorzystuje „uprzejmość” golkipera gospodarzy, który wypuszcza piłkę z rąk po prostym dośrodkowaniu. Napastnik przyjezdnych lobuje bramkarza i jest 1:0 dla Wężerowa.
11’ – Ordys próbuje zaskoczyć Soczówkę, lecz ten odbija futbolówkę na rzut rożny. Inna sprawa, że piłka raczej nie leciała w światło bramki.
13’ – Drozdowski strzela mocno po długim rogu, Massalski nawet się nie rzucił. 2:0 dla Cobry.
17’ – Sykała oddaje plasowane uderzenie zza pola karnego, Massalski wychodzi w górę i pewnie łapie piłkę.
22’ – potężny strzał Rosoła ląduje tuż nad bramką. Massalski nie miałby nic do powiedzenia.
24’ – to nie był najlepszy dzień golkipera gospodarzy… W arcyprostej sytuacji znów „wypluł” piłkę, na swoje szczęście dobitka Żabickiego nie dała trzeciego gola przyjezdnym.
27’ – Soczówka odbija futbolówkę na korner po próbie z dystansu.
28’ – i właśnie po tym rzucie rożnym Szyba ratuje zespół przed utratą gola. Robi to jednak nieprzepisowo, zatrzymując futbolówkę ręką. Od razu przypomniała się sytuacja z ¼ finału MŚ, kiedy to Luis Suárez w podobny sposób uratował Urugwaj przed porażką z Ghaną. W Bukowskiej Woli mieliśmy podobne konsekwencje – czerwona kartka i rzut karny.
29’ – Mudyn nie powiela jednak błędu Asamoah Gyana i pewnie pokonuje Soczówkę z jedenastu metrów, zdobywając bramkę kontaktową.
30’ – nie minęło nawet sześćdziesiąt sekund, a Mudyn znów staje się bohaterem Northstaru. W dogodnej okazji zostaje sfaulowany w obrębie „szesnastki” i sędzia Jaśkiewicz po raz drugi tego dnia wskazuje na „wapno”.
31’ – do piłki podchodzi kapitan miechowskiej drużyny i mocnym uderzeniem pod poprzeczkę nie daje szans golkiperowi. Jest już 2:2.
35’ – Jarosław Molong próbuje zaskoczyć Massalskiego, lecz ten efektowną paradą rehabilituje się za poprzednie wpadki.
35’ – błyskawiczna odpowiedź Northstaru: Mudyn zagrywa w pole karne do Antosiewicza, ten jednakże marnuje szansę, źle trafiając w futbolówkę.
39’ – Rosół strzela po ziemi wprost w bramkarza.
47’ – Włosek próbuje swoich sił z dystansu, Massalski znów jest czujny.
48’ – Sykała ładnym technicznym i precyzyjnym uderzeniem wyprowadza swoją drużynę na prowadzenie.
54’ – Włosek był blisko gola, ale jego strzał zza pola karnego minął nieznacznie słupek.
55’ – dwojący się i trojący Mudyn próbuje wyrównać, futbolówka ląduje jednak ponad konstrukcją.
63’ – Hylewski o mały włos nie został autorem przepięknego samobója. Po jego wybiciu głową piłka omija jednak … o włos prostokąt strzeżony przez Massalskiego.
68’ – znów Włosek w roli głównej, jednak golkiper miejscowych nie pozwala futbolówce przekroczyć linii bramkowej.
82’ – być może decydujący moment meczu: Mudyn wybiega na czystą pozycję i strzela po ziemi, w długi róg. Piłka muska słupek i wylatuje na aut bramkowy.
84’ – Kopeć mógł postawić kropkę nad „i”, gdyby tylko trafił dobrze w futbolówkę.
90’ – ostatnia nadzieja w Mudynie – najlepszy piłkarz Northstaru uderza z dystansu, udaną interwencją popisuje się Soczówka.

Northstar Miechów: Massalski – Machejek, Ordys (kapitan), Antosiewicz, Aksamit, Mudyn, Hylewski, Krawczyk, Musiał
Cobra Wężerów: Ł. Soczówka – Bińczyk (kapitan), Drozdowski (56’ Kopeć), Rosół (56’ Wilk), Kluska, J. Molong (56’ Gęgotek), M. Molong (89’ M. Soczówka), Sykała, Szyba (28’ czerwona kartka), Włosek, Żabicki (56’ Szarek)
Żółta kartka: Włosek (Cobra)
Czerwona kartka: Szyba (Cobra)
Sędziowali: Mirosław Jaśkiewicz jako główny oraz asystenci – Jerzy Barczyk i Marcin Balik (wszyscy z Kolegium Sędziów Olkusz).

Czytany 1116 razy Ostatnio zmieniany niedziela, 16 maj 2021 19:14