Reklama

niedziela, 21 marzec 2021 18:21

Nowe przedszkole w Charsznicy już działa

Oceń ten artykuł
(1 głos)
||| |||

Dobrze wydane publiczne pieniądze

Prawie setka maluchów wesoło bawi się w nowym budynku przedszkola samorządowego w Charsznicy. Przestronny i funkcjonalny budynek długości 66 metrów zastąpił ciasne pomieszczenia w blokach, które służyły dzieciom przez wiele lat. Inwestycję z radością powitali rodzice, opiekunowie i pracownicy placówki. O dzieciach nawet nie wspominamy, bo to oczywiste!

Najmłodsi mają do dyspozycji duże, widne i wyposażone w nowe zabawki sale z łazienkami, kącikami zainteresowań, szatnie, pomieszczenie do ćwiczeń, a na zewnątrz – plac zabaw z miękką, bezpieczną nawierzchnią. Jest zaplecze gospodarcze, część przeznaczona do wydawania posiłków, pokoje dla wychowawczyń i dyrektora.

Sam obiekt kosztował gminę ok. 2,5 mln zł, choć przy realizacji inwestycji samorząd korzystał także ze wsparcia rządowego w ramach tarczy antykryzysowej. Dodatkowe pół miliona, to koszty całego otoczenia – chodników, placu zabaw, dojazdów, ogrodzenia, ale 75% tych wydatków pokryła dotacja unijna, w ramach projektu rewitalizacji.

Patrząc na wesołe twarze dzieci, zadowolenie wychowawczyń (i jednego wychowawcy!), komfort rodziców mających do dyspozycji parking, ławeczki i nowe chodniki, można być pewnym, że mamy do czynienia z dobrze wydanymi publicznymi pieniądzmi.

WIĘCEJ ZDJĘĆ W NASZEJ GALERII:

 

Czytany 1448 razy Ostatnio zmieniany wtorek, 06 kwiecień 2021 09:57