Radni znowu o śmieciach
Podczas ostatniej sesji Rady Miejskiej w Wolbromiu, radni - uwzględniając propozycję burmistrza - złagodzili nieco opłaty za usuwanie odpadów dla gospodarstw domowych, w których zamieszkuje 6 lub więcej osób. Będą oni o 1 lipca płacić 5 zł miesięcznie za śmieci segregowane (za niesegregowane zapłacą tyle samo, co pozostali mieszkańcy gminy Wolbrom, czyli 11 zł). Radni, po długiej dyskusji i rozważaniu kilku innych propozycji obniżenia opłat, nie zgodzili się, by rodziny wielodzietne także za śmieci niesegregowane płaciły mniej, co w swym projekcie zawarł burmistrz Jan Łaksa.
Burzliwą dyskusję wywołał także list burmistrza, skierowany do przewodniczącego Rady Miejskiej, w którym skrytykował on Komisję Rewizyjną, zarzucając jej działanie niezgodne z regulaminem oraz wyciąganie błędnych wniosków. Komisja kontrolowała w zeszłym roku Miejską Bibliotekę Publiczną, Wolbromski Zakład Wodociągów i Kanalizacji oraz Miejski Zakład Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej (wyniki tej ostatniej kontroli przedstawialiśmy szeroko na łamach Wieści Wolbromskich). Przewodniczącym komisji jest radny Andrzej Gil.
