Uzgodnienia są, przejścia nie ma
Od ładnych kilku lat władze wojewódzkie, powiatowe i gminne nie mogą przenieść niefortunnie usytuowanego przejścia dla pieszych w pobliżu Zespołu Szkół w Dłużcu. Są notatki służbowe, uzgodnienia i deklaracje, ale konkretnego działania nie można się doczekać. Dyrektor Krzysztof Szczepankiewicz śle pismo za pismem, gdyż obawia się o bezpieczeństwo powierzonych mu pod opiekę dzieci...
Kolejne spotkanie w tej sprawie zostało zorganizowane z inicjatywy poseł Lidii Gądek 19 marca. -„Nie wyobrażam sobie, by problem nie został załatwiony do wrześnie bieżącego roku” - mówiła do zebranych. A byli wśród nich m.in. reprezentujący marszałka województwa małopolskiego oraz Zarząd Dróg Wojewódzkich Grażyna Krok i Tomasz Pabis, komisarz Wojciech Matras reprezentujący wojewódzkiego komendanta policji, członek zarządu powiatu olkuskiego Robert Kozłowski, dyrektor Zarządu Drogowego w Olkuszu Paweł Pacuń, przedstawiciele burmistrza – Zbysław Owczarski i Marek Kałwa, komendant policji w Wolbromiu podkomisarz Adam Milanowski oraz sołtysi z okolicznych miejscowości.
Co ustalono - dowiesz się z najnowszego wydania Wieści Wolbromskich.
