Władza jak buldog
Burmistrz Łaksa przedłożył Radzie Miasta i Gminy Wolbrom projekt uchwały, w której określił kwotę jaką będą mieszkańcy naszej gminy płacić za śmieci. Podane stawki 9 zł za odpady segregowane i 13 zł za odpady nie segregowane od osoby, to według mnie stanowczo za dużo. Poprosiłem zatem na Komisji Infrastruktury o przedstawienie kalkulacji kosztów dla wymienionych stawek, zdziwiony, że nie otrzymali ich radni w materiałach na sesję. Zdziwienie moje było tym większe, iż otrzymane kalkulacje opłat przygotowano tylko według sposobu od jednego mieszkańca, a inne sposoby wymienione wyżej w tekście np. od gospodarstwa domowego, to już za dużo, urzędnicy by się przemęczyli, choć czasu było ponad rok. Pozwólcie Państwo, że Wam przedstawię założenia i kalkulacje jakimi kierował się Urząd Gminy w Wolbromiu proponując wymienione stawki, choć osobiście uważam, iż powinien to zrobić Burmistrz Łaksa w ramach konsultacji społecznych, gdyż zaproponowane stawki to bardzo duże obciążenie finansowe dla gospodarstw domowych (opłaty dużo wyższe niż podatki)
Zapraszam do lektury na łamach najnowszego wydania Wieści Wolbromskich.
Pozostający z szacunkiem radny - Kazimierz Pacia
