wtorek, 10 listopad 2020 20:39

Mobilny punkt wymazowy w Wolbromiu

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
||| |||

Wyniki z reguły na drugi dzień

Od środy 4 listopada działa w Wolbromiu mobilny punkt wymazowy „drive thru”, wykonujący testy genetyczne na obecność koronawirusa SARS-CoV-2, koordynowany przez Laboratorium Genetyczne Gyncentrum z Sosnowca. Znajduje się na górnym parkingu ośrodku zdrowia przy ul. Skalskiej. Zaprasza od poniedziałku do piątku w godzinach 15:00 - 19:00 i w soboty od 10:00 - 14:00.

W punkcie pobrań należy okazać dokument ze zdjęciem i nr PESEL. Wymazy pobierane są przez przeszkolony w zakresie badań terenowych personel, bez konieczności wysiadania pacjenta z samochodu. Test można wykonać bezpłatnie na podstawie skierowania wystawionego przez lekarza rodzinnego (POZ) lub prywatnie. W tym przypadku teoretycznie wymagane jest wcześniejsze zgłoszenie poprzez formularz dostępny na stronie Gyncentrum (covid19.gyncentrum.pl), choć jak informują nas osoby współpracujące z laboratorium, wszyscy pacjenci przyjmowani są bez wcześniejszej rejestracji. Koszt 350 zł. W obu przypadkach wyniki, dostępne dla pacjenta drogą elektroniczną, znane są z reguły na drugi dzień, choć laboratorium gwarantuje termin 48 godzin.

W Wolbromiu działa także drugi punkt wymazowy prowadzony przez olkuski szpital. Obydwa mają pełne ręce roboty, gdyż osób zgłaszających się na badanie jest bardzo dużo. Tym bardziej, że w okolicznych miejscowościach czas oczekiwania na ustalenie samego terminu badania wynosi dwa lub trzy dni.

 

Czytany 1006 razy Ostatnio zmieniany poniedziałek, 25 styczeń 2021 10:59