wtorek, 05 maj 2020 12:31

Dziewczyny z Wolbromia szyją charytatywnie maseczki

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
|| ||

Współczesne Matki Polki

To właśnie tak Hospicjum im. bł. S. Bernardyny Jabłońskiej z Miechowa nazwało dziewczyny z Wolbromia w podzięce za nieodpłatne przekazanie maseczek.
Zaczęło się niewinnie – telefon jeden, drugi, trzeci, informacja na szkolnym librusie i w ten sposób dziewczyny: Marta Pogłódek, Martyna Płaszczyk, Małgorzata Krężel i Agata Szymczyk rozpoczęły akcję szycia i przekazywania charytatywnie maseczek.
Nastał trudny czas, wszyscy boją się o siebie i swoich bliskich, jednak to na służbie zdrowia spoczywa trud walki z wirusem. Niestety, ciężko podjąć walkę, gdy brakuje podstawowego wyposażenia jakim są np.: rękawiczki czy maseczki.
Dziewczyny rozkręciły akcję wśród swoich znajomych, którzy bardzo chętnie niosą pomoc. Z każdym odebranym podziękowaniem, z każdym odebranym telefonem od pielęgniarki, lekarza czy opiekuna z wyrazami wdzięczności, ze łzami w oczach, dziewczyny upewniają się, że robią dobrze i chcą robić więcej i więcej, nabierając rozpędu.

Oczywiście, nie byłoby to możliwe bez pomocy całej rzeszy osób, które pomagają: szyją, wykrawają, dostarczają materiał, gumki wkłady niezbędne do wykonania maseczki. Każda z nich ma swoją pracę, rodzinę, swoje obowiązki związane z pracami codziennymi, odrobieniem z dziećmi lekcji, sprzątaniem czy gotowaniem obiadu, a mimo to znajdują czas na niesienie pomocy innym bardziej potrzebującym.
Do tej pory zostało uszyte i bezpłatnie rozdane ponad 3000 szt. maseczek, które trafiły między innymi do: Wol-Med Wolbrom, Komisariatu Policji w Wolbromiu, Hospicjum im. Bł. S. Bernardyny Jabłońskiej w Miechowie, OTOP Hospicjum domowe Empatia, Familia Medicina Przybysławice, Szpitala im. Dr. B. Hagera, Zakładu Diagnostyki Laboratoryjnej Tarnowskie Góry, Pogotowia Ratunkowego w Zwoleniu, Bloku Operacyjnego Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie, Szpitala im. Jana Pawła II w Krakowie, Hospicjum Sosnowieckie im. Św. Tomasza Apostoła, 5 Wojskowego Szpitala Klinicznego w Krakowie, Ośrodka Pomocy Społecznej Czerna, TPCH Hospicjum św. Łazarza w Krakowie, Alma Spei Hospicjum dla Dzieci w Krakowie, Domu Pomocy Społecznej w Bochni, Państwowej Straży Pożarnej w Olkuszu.
Maseczki wysyłane są za pośrednictwem firmy kurierskiej DPD, która wspiera dziewczyny dużym rabatem.
Osób pomagających jest tak wiele, że nie sposób ich wszystkich wymienić z osobna, jednak całej ekipie „Współczesnej Matki Polki” Wielkie Dzięki za pomoc!!!

Czytany 40 razy