Reklama

poniedziałek, 07 styczeń 2019 19:03

Benefis Barbary Motowidlak

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
||| |||

Niezwykły wieczór przy świecach

14 grudnia byli uczniowie Barbry Motowidlak oraz osoby współpracujące przy najnowszym spektaklu przygotowywanym pod jej okiem, zorganizowały spontanicznie urodziny swojej pani profesor, które można by nazwać wręcz małym benefisem. Wygłoszono oficjalne przemówienia, recytowano specjalnie na tę okoliczność napisane ody i degustowano ogromny tort. A to, że w trakcie zabrakło prądu, tylko dodało tajemniczości i niezwykłości całemu wydarzeniu, które miało miejsce w Pracowni Artystyczno - Tanecznej „Kwadrance”.

Najpierw była kolejna próba spektaklu pt. „Jubileuszowy Teatralny Korowód Przeszłości”, który angażuje kilkadziesiąt wykonawców, w tym pokaźną grupę byłych uczniów Barbary Motowidlak – dziś już w dorosłym wieku. Wspierają ich członkowie chóru „Nowe Horyzonty”, młodzież Teatru Tańca „Actus Animi” oraz wiele osób, które ochoczo odpowiedziało na propozycję emerytowanej polonistki. Początkowo spektakl miał mieć premierę na deskach Domu Kultury w grudniu, ale ze względu na remont sceny, termin trzeba było przełożyć na luty. Tak więc – trwają intensywne próby i przygotowania strojów, scenografii i całej oprawy technicznej.
Za tę energię, wspieranie amatorskiej twórczości i godną naśladowanie postawę życiową, wychowankowie chcieli pani Barbarze podziękować w sposób szczególny. Ewa Karcz i Teresa Flakiewicz napisały z tej okazji „Ody do Basieńki”, a chór pod kierunkiem Neoneli Piekarz zaśpiewał kilka ulubionych przez Solenizantkę piosenek. W zupełnych ciemnościach wjechał tort ze świecami; były kwiaty, życzenia, gratulacje. I wspomnienia, które są najcenniejsze.

Czytany 1201 razy Ostatnio zmieniany niedziela, 18 październik 2020 16:24