Potrącił i uciekł z miejsca wypadku

Dwie ofiary śmiertelne

9 marca około godziny 15.20 na ul. Ks. Gajewskiego w Olkuszu kierowca Volkswagena Lupo potrącił dwie kobiety w wieku: 67 i 82 lata, które przechodziły przez przejście dla pieszych. Sprawca wypadku nie zatrzymał się, aby udzielić pomocy i odjechał z miejsca zdarzenia, pozostawiając tablicę rejestracyjną. Ranne kobiety zostały przewiezione do szpitala w Olkuszu. W wyniku poniesionych obrażeń, po kilku godzinach zmarły.

W trakcie zabezpieczenie miejsca zdarzenia funkcjonariusz ruchu drogowego zwrócił uwagę na osobę, która znajdowała się wśród gapiów. Mężczyzna był wyraźnie zdenerwowany i wystraszony. Okazało się, że wiedział kto kierował samochodem i może być sprawcą tego zdarzenia. Dalsze ustalenia funkcjonariuszy doprowadziły do zatrzymania 63-letniego mieszkańca Olkusza, który nie miał uprawnień do kierowania pojazdem mechanicznym, a samochód kupił kilka dni wcześniej. Mężczyzna został doprowadzony do policyjnego aresztu. Badanie na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu wykazało, że jest trzeźwy.

Zatrzymany niebawem usłyszy zarzut z art. 177§2 kk w zw. z art. 178§1 kodeksu karnego tj. spowodowania wypadku ze skutkiem śmiertelnym i ucieczki z miejsca zdarzenia. Za to przestępstwo kodeks karny przewiduje karę pozbawienia wolności do lat 12.

 


 

OCEŃ SZPITAL

CZYTAJ WIĘCEJ