X Targi Wolontariatu w Wolbromiu

Bez miłości grosz jest szorstki

7 grudnia wolontariusze z terenu powiatu olkuskiego obchodzili swoje święto. Wydarzenie po raz pierwszy zorganizowano w Wolbromiu i wzięły w nim udział lokalne instytucje i organizacje. A wszystko w ramach projektu „Potrzebujesz mnie – więc jestem”, w którym - poprzez organizację X Targów Wolontariatu - była okazja do podziękowania najbardziej zasłużonym osobom za trud i poświęcenie w niesieniu pomocy potrzebującym.

Wręczono dyplomy i nagrody dla najbardziej zasłużonych wolontariuszy. Wśród nich znalazła się Sandra Kowal z Zespołu Szkół w Wolbromiu, która zwyciężyła w kategorii" najlepszy wolontariusz - uczeń.

SANDRA KOWAL – uczennica Zespołu Szkół w Wolbromiu, która od początku nauki czynnie angażuje się w działalność Szkolnego Koła Wolontariatu; obecnie pełni funkcję przewodniczącej. Podejmowała szereg działań na rzecz innych osób, wykazując się za każdym razem wyjątkową motywacją, zaangażowaniem i pracowitością. Brała udział w corocznych zbiórkach zakrętek „Odkręć się dla innych” i „Nakręć się”, dwukrotnie w akcji sprzątania grobów zmarłych nauczycieli ze swojej szkoły oraz poległych na terenie gminy żołnierzy. Była jedną z inicjatorek spotkań z seniorami w Domu Pomocy Społecznej w Olkuszu, uczestniczyła w zbiórkach żywności organizowanych przez Caritas oraz dla fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia; włączała się także w działania programu integracyjnego „Współistnienie czy współdziałania? - Mądra integracja” na rzecz wychowanków wolbromskiego OREW. Uczestniczyła w zbiórce karmy dla zwierząt pod hasłem „Gwiazdka dla zwierzaka”.

 

 


 

OCEŃ SZPITAL

CZYTAJ WIĘCEJ