Rozstrzygnięcie konkursu WTZ

Zdjęciami uczcili swoje święto

Na zorganizowany przez Warsztat Terapii Zajęciowej w Lgocie Wolbromskiej konkurs fotograficzny napłynęło 20 prac z 8 ośrodków. Jury wyłoniło najlepsze, a uroczystość ogłoszenia wyników miała miejsce w Miejskiej Bibliotece Publicznej 1 grudnia.

Temat konkursu był sformułowany dość szeroko. Pod pojęciem „Świat jest piękny” jedni autorzy widzieli przyrodę, inni bliskie sobie osoby, a jeszcze inni próbowali znaleźć bardziej abstrakcyjne odniesienia. Stąd jury w składzie: dyrektor biblioteki Marzena Karolczyk, Agata Pabian i Wojciech Szota, nie miało łatwego zadania, tym bardziej, że jak podkreślano – poziom konkursu był wysoki i równie dobrze za najciekawsze można było uznać zupełnie inne fotografie. Niestety, konkursy mają swoje prawa i trzeba było wybrać najlepsze prace, ale zwycięzcami okazali się wszyscy!

-„Okres zimowy ma to do siebie, że przygotowujemy się do Świąt, Nowego Roku, ale musimy pamiętać, że 3 grudnia obchodzimy bardzo ważny Międzynarodowy Dzień Osób Niepełnosprawnych, uchwalony przez ONZ w 1992 roku. Trzeba podkreślić, że jesteśmy z tymi ludźmi związani, że ci ludzie są wśród nas, że musimy ich zauważać. Dlatego pomyśleliśmy, że zorganizujemy pierwszy Małopolski Konkurs Fotograficzny z tej właśnie okazji” – mówił kierownik WTZ Sebastian Sierka, zapewniając, że inicjatywa będzie w przyszłości kontynuowana, a organizatorzy liczą na jeszcze większe zainteresowanie.
Przewodnicząca wolbromskiego Koła Polskiego Stowarzyszenia na Rzecz osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Urszula Marcinkowska wyraziła zadowolenie, że jest to kolejna inicjatywa, która pozwala osobom niepełnosprawnym prezentować swoje zdolności, swoją wrażliwość i talenty. A, że drzemią one w każdym, możemy przekonać się, odwiedzając wystawę pokonkursową w wolbromskiej bibliotece...

Wyniki I Małopolskiego Konkursu Fotograficznego „Świat jest piękny”:
I miejsce - Paweł Gajos (ŚDS w Woli Zachariaszowskiej)
II miejsce - Paweł Machnik (ŚDS w Woli Zachariaszowskiej)
III miejsce - Kamil Środoń (OREW w Wolbrom)
Wyróżnienie - Grzegorz Węgiel (WTZ w Skale)

 


 

OCEŃ SZPITAL

CZYTAJ WIĘCEJ